Bude tržnice v Litoměřicích zachována? Město představilo i jiné návrhy využití

Architektonický návrh 2015. Zdroj: Zdravé město Litoměřice
Architektonický návrh 2015. Zdroj: Zdravé město Litoměřice

Litoměřice /DOKUMENT/ - Jak bude vypadat městská tržnice, která se v Litoměřicích nachází v mezihradebním prostoru a čistý roční výnos pro město činí 350 tisíc korun? O tom se diskutovalo v litoměřickém Gotickém hradu.

Reklama

Téma revitalizace tržnice probíhá v období, kdy o zdejší prodejní prostor není velký zájem ze strany trhovců. Zatímco v roce 2010 město evidovalo 17 prodejců, v roce 2015 jich je 12.

Od roku 2010 je připraven projekt, jak neutěšený prostor změnit k lepšímu. V minulosti vedení radnice koketovalo s myšlenkou, že by se na modernizaci podíleli sami prodejci. Tento plán ale není příliš reálný.

Komplikovaná bude i samotná případná rekonstrukce mezihradebního prostoru. Nesmí být poškozeny historické konstrukce, nové objekty nemohou být situovány přímo k hradbám nebo být v jejich těsném kontaktu a ani nesmí hradby převyšovat. S plánovanou výstavbou je riziko narušení historických archeologických nalezišť.

Co má tedy následovat?

Původní projekt z roku 2010 má být přepracován a respektovat přání obyvatel - vzniknout má zcela nový projekt. Nové využití musí respektovat: limity městské památkové rezervace, územní plán a specifika místa.

Diskutovat se má i o budoucím využití mezihradebního prostoru.

Možnosti jsou: zachování tržnice v maximálním rozsahu či omezení funkce tržnice a jejího fungování.

Kromě tržnice prostor může být využit jako hřiště pro seniory, dětské hřiště či prolézačky. Využití pro různé společenské aktivity jako jsou kulturní akce. Nebo relaxační a klidová zóna.

V rámci rekonstrukce je nutné počítat s kompletní obměnou technické infrastruktury, uvádí se v prezentaci v rámci Zdravého města Litoměřice.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře