Bude Radek Löwy tajemníkem v Lovosicích?

Radek Löwy. Foto: archiv ANO
Radek Löwy. Foto: archiv ANO

Lovosice - Lovosický městský úřad je několik měsíců bez tajemníka. Do právě probíhajícího výběrového řízení je podle informací MojeLitoměřicko.cz přihlášen i Radek Löwy.

Reklama

Nově zvolený zastupitel Litoměřic za ANO a někdejší tajemník městského úřadu Radek Löwy by mohl stejný post vykonávat v Lovosicích. Je přihlášen do výběrového řízení na post tajemníka lovosického městského úřadu.

"Mohu potvrdit, že jsem se přihlásil. Je vyhlášeno výběrové řízení na tento post v Lovosicích, přihlášky byly do pátku. Nyní spolu s ostatními uchazeči už jen čekám," uvedl na dotaz MojeLitoměřicko.cz Radek Löwy.

Ten má vysokoškolské vzdělání, dosáhl titulu inženýr. Radek Löwy tak převyšuje vzděláním vyhlášené stanovené minimální požadavky. Na post lovosického tajemníka stačí jen středoškolské vzdělání, což bylo kritizováno některými lovosickými zastupiteli na posledním zastupitelstvu.

Radek Löwy má s funkcí tajemníka už zkušenosti, stejný post před lety vykonával v Litoměřicích. V rámci předvolební kampaně se také jako kandidát do litoměřického zastupitelstva profiloval jako expert pro státní správu.

Post lovosického tajemníka je několik měsíců neobsazen. Poté, co Jan Landa odešel na ministerstvo životního prostředí, kde má funkci prvního náměstka. Dosud pravomoce tajemníka vykonává končící starostka Lenka Lízlová.

ČTĚTE:  Starostou v Lovosicích bude Milan Dian. Místostarostou trenér házenkářů Vladimír Šuma

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře