Brozany vyhrály fotbalovou divizi. Trenér Bičovský si připsal šestý postup v kariéře

Přemysl Bičovský. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Přemysl Bičovský. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Brozany n/O. - Trička s nápisem „Vítězové divize 2014/2015“ navlékli na sebe fotbalisté Sokola Brozany po závěrečném zápase soutěže v Lovosicích. Prvním místem ve své divizní skupině si zajistili právo účasti ve třetí lize, tedy ČFL! Pro brozanský klub je to historický úspěch.

Reklama

Zatímco hráči Brozan oprávněně křepčili na trávníku, jejich trenér Přemysl Bičovský zůstal takříkajíc nad věcí. Přesto aspoň na chvilku neunikl spontánním oslavám ze strany svých svěřenců, když od nich dostal na hřišti „hobla“.

Nynější postup není pro Bičovského premiérou, co se týče prvenství v různých soutěžích. Vždyť v roce 2005 přivedl fotbalisty Mostu ze druhé do první ligy, v níž je také trénoval.

Kolik vlastně zažil jako trenér postupů? „Pokud to sečtu, tak jich bylo zatím šest na různých úrovních. A každý úspěch je dílem práce týmu, takže tenhle pocit nikdy nezevšední,“ prohlásil Bičovský, jenž kromě pěti postupových sezón v českém fotbale se dočkal podobného triumfu i během svého rakouského trenérského angažmá.

Brozany kralovaly divizi po podzimu. A zdálo se, že směle kráčejí k uhájení prvního místa. Jaro však nebylo tak suverénní jako podzim. Přišly i slabší chvilky. „V zimě nám odešel nejlepší střelec Potočný do prvoligových Teplic. Nastalo i další oslabení, takže jsme se s ním museli potýkat. Nakonec jsme první místo udrželi,“ oddechl si kouč. Jasno mohlo být už v předposledním kole, kdy Brozany ale neporazily v derby Litoměřice. „To se ve fotbale stává, že jste krůček před cílem, a pak se to zadrhne. Naštěstí jsme zvládli rozhodující utkání v Lovosicích,“ pokýval hlavou Bičovský.

Zkušený expert ocenil úsilí všech mužstev z Litoměřicka. „Je skoro neuvěřitelné, že na úseku sedmi nebo deseti kilometrů od sebe bojují na špici divize tři týmy a každý z nich měl velkou šanci na vítězné místo. Vždyť do první čtyřky se dostaly Brozany, druhé Lovosice a čtvrté Litoměřice. Takže fotbal se tady asi dělá dobře, což je pozitivní pro celé Litoměřicko,“ podotkl Bičovský.

Na trenérské lavičce působí s Bičovským i asistent Vlastimil Calta, někdejší ligový hráč Teplic a pražské Sparty.

Nejznámějším brozanským fotbalistou současnosti je 41letý útočník Radek Divecký. Pro něj to byl čtvrtý postup v kariéře. Předchozí tři se týkaly skoku do první ligy. „Do ní jsem v Česku postoupil s Teplicemi a Mladou Boleslaví, v Polsku se mi to povedlo s Bialystokem. A teď mám první postup z divize do ČFL,“ usmíval se veterán, jenž nastupuje za Brozany společně s Pavlem Verbířem mladším.

Přitom s Pavlem Verbířem starším vytvořili kdysi skvělou útočnou dvojici ligových Teplic. „Když se Pavlovi Verbířovi narodil před dvaadvaceti lety syn, tak jsme ho zapíjeli. A nyní s mladým Pavlem hraji za jedno mužstvo. Nějak rychle to uteklo,“ líčil Divecký se smíchem.

ČTĚTE:  Boj o postup do ČFL je lákavý, říká trenér Sokolu Brozany Přemysl Bičovský

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře