Brozany se chystají na třetí ligu. Nejsme pod tlakem, ujišťuje trenér Bičovský

Přemysl Bičovský. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Přemysl Bičovský. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Brozany n/O. - Na premiérovou a tudíž pro klub historickou sezónu ve třetí lize se chystají fotbalisté Sokola Brozany. Vítěz divize bude jedním z dvaceti účastníků soutěže, která má před sebou nebývale náročný program. Brozanský trenér Přemysl Bičovský vzhlíží k nadcházejícímu období s rozvahou a bez nervozity. Srpen je pro něj významným měsícem. Jednak v něm Sokol začne boje v ČFL a kouč následně oslaví své 65. narozeniny!

Reklama

Jak to vypadá s brozanským týmem?

Už jsme samozřejmě zahájili přípravu. Do tréninku se zapojilo několik nových hráčů. Máme tady spoustu mladých fotbalistů, kteří přišli na zkoušku, a uvidíme, co z toho vyleze, když to řeknu lidově. Mezi adepty jsou hlavně kluci z nižších tříd soutěží. V kádru ale zůstává například zkušený Maroš Klimpl.

Nejznámější hráčskou postavou Sokola na jaře ale byl jedenačtyřicetiletý Radek Divecký. Nastoupí i na podzim?

Zatím s námi netrénuje. Ve fotbale si ovšem odehrál do této doby svoje. Má zásluhy a jsme rádi, že nám pomohl. Jak jsem zmínil, jsou tady momentálně mladší hráči.

Cloumá s vámi napětí před startem sezóny?

Víme, že z divize do třetí ligy je to velký skok. Nejsme ale ničím vázaní ani svázaní. Žádné tlaky nevnímáme. Když se bude dařit, bude to v pořádku. Když se nebude dařit, nebude to v pořádku. Ale teď nemáme problémy (úsměv).

Jaká je skladba přípravných zápasů?

Porazili jsme Modlany 8:2, hrajeme se Štětím a následně Pohár FAČR, konkrétně první kolo. Pokud postoupíme, což je naším cílem, přivítali bychom v další fázi prvoligovou Duklu Praha. Bylo by to pro Brozany divácky zajímavé. Ale pohár není vzhledem k silné konkurenci případných soupeřů pro nás prioritou. Spíš se zaměříme na třetí ligu.

Tahle soutěž bude specifická.

Na podzim máme odehrát devatenáct zápasů, což je velká porce. Kromě tradičních víkendů tam jsou snad čtyři vložené středy. Z divize jsme byli zvyklí na patnáct podzimních kol, takže v tomto směru je to znatelný rozdíl.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře