Bojuji proti brutální nevzdělanosti, říká lovkyně Michaela Fialová

Michaela Fialová. Foto: Instagram Michaelas HuntingMichaela Fialová. Foto: Instagram Michaelas Hunting

Litoměřice /EXKLUZIVNĚ/ - Litoměřická rodačka Michaela Fialová se v roce 2013 stala v americkém Orlandu mistryní světa v kickboxu asociace ISKA. Nyní je v hledáčku světových médií kvůli své lovecké vášni. "Píšu lovecká story pro americké či australské časopisy," říká v rozhovoru pro MojeLitoměřicko.cz.

Reklama

Michaela Fialová je momentálně v JAR. Pokud čtete tento text v úterý (3.3.2015) ráno, ona zrovna loví žirafu. Zastřelí ji. A právě kvůli tomu, že zabíjí zvířata v Africe, budí vášně. Sama ale na odiv dává především svoji sportovní kariéru - je kickboxerkou. A když je zrovna doma v Litoměřicích, funguje i jako trenérka v posilovně a fitness.

"Neproslavila mě stránka na Facebooku, především píši lovecká story pro americký Girls guns and rods magazine, pro australský Chicks smashing grunters a slovenský Lovu zdar!" říká pro MojeLitoměřicko.cz Michaela Fialová.

"V loňském roce jsem se dostala do dvacítky účastnic americké reality show Extreme huntress. Proto jsem se proslavila po celém světě - hoax," dodává.

"Bojuji proti brutální nevzdělanosti, která vládne v naší společnosti. Lov patří k lidstvu od pravěku, tak proč si v 21. století 80% populace myslí, že maso roste na stromech? Lovit je naprosto přirozené. Máme právo lovit, abychom mohli jíst!" reaguje na své kritiky, kterým vadí, že střílí lvy, zebry či žirafy.

"Nemáme však právo vzít zvíře z přírody a připravit ho o svobodu, držet ho v kleci a poté brutálně zabít. A to vše někde pěkně za dveřmi jatek, kde to nikdo nevidí!" pokračuje Michaela Fialová.

"Dnešní společnost vychovává děti v tom, že kupovat si maso v obchodě je normální - ale normální a přirozené je lovit! Proč se tu podporuje brutální lenost? Proč nikdo nepropaguje to, že zvěřina se dá koupit od myslivců, a to za skvělé ceny?" ptá se lovkyně z Litoměřic.

A jak hodnotí své fotografie, na kterých se usmívá u ulovené divoké zvěře? "Mám radost z uspěšného lovu! Ono je to jiné, když si musím jídlo ulovit, než si ho jen koupit někde v obchodě!"

A vzkaz čtenářům? "Místo řešení pseudoetiky začněte každý u sebe! Odpovězte si každý sám! Jím maso? Jím zeleninu? Žiju ve městě? Jaký to má dopad na zvěř?"

A vzkaz čtenářům co Michaele fandí? "Tohle je jen začátek! Chci, aby se každý zamyslel a aby se snížil počet zvířat týraných v klecích, cpaných steroidy! Máme zdroje na to, abychom to mohli změnit a přitom si pochutnali na bio steaku!"

Podle Michaely Fialové lov v Africe podporuje africkou ekonomiku. "A udržení zvěře v Africe. Čísla mluví jasně. Ve státech, kde byl komerční lov zakázán,  populace zvěře brutálně klesla, naopak třeba v JAR, kde je lov propagován, se populace zvýšila na milionová čísla. Je to pro to, že místní mají ze zvěře peníze a tak jsou motivováni ji držet. Pokud nebude lov, nebude zvěř!"

ČTĚTE: Litoměřičanka Michaela Fialová si proti sobě poštvala ochránce zvířat. Zabíjí lvy v Africe

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.59 hvězdiček / Hodnoceno: 39x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

FC Výprodej opět na scéně. Slavia vykupuje Liberec, podle Jiřího Lišky si s tím Slovan poradí FC Výprodej opět na scéně. Slavia vykupuje Liberec, podle Jiřího Lišky si s tím Slovan poradí
Výstraha pro Ústecko: Bude ledovka Výstraha pro Ústecko: Bude ledovka
Varování před ledovkou. Pak se má na pár dní oteplit Varování před ledovkou. Pak se má na pár dní oteplit

OBRAZEM: Piráti padli s Mladou Boleslaví 0:1 OBRAZEM: Piráti padli s Mladou Boleslaví 0:1
Babiš i Faltýnek byli vydáni k trestnímu stíhání Babiš i Faltýnek byli vydáni k trestnímu stíhání
Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí

Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?
Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni

Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8
Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?


Komentáře