Bojujeme jeden za druhého, pochvaluje si lovosický házenkář Jiří Bouček

Jiří Bouček. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Jiří Bouček. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Vítanou posilou lovosických házenkářů se stal po svém návratu z Německa Jiří Bouček. Patří k oporám severočeského týmu v extralize. „S adaptací na českou soutěž jsem neměl problémy,“ říká zkušený házenkář.

Reklama

Máte za sebou už devět kol v extraligovém zápolení v dresu Lovosic. Jak si po angažmá v německé házené zvykáte na tuzemské prostředí?

Vršek třetí bundesligy je kvalitní, takže příchod do naší extraligy pro mě zase tak velkým skokem nebyl. A troufnu si říci, že bychom chtěli patřit v tabulce úplně nahoru. O ničem jiném nepřemýšlím. Loni se klukům během sezóny třeba příliš nedařilo a všichni víme, jak to nakonec dopadlo. Vybojovali finále a stříbro. To je inspirace.

Co je zapotřebí k vzestupu formy?

Hlavně, abychom byli zdravotně v pořádku. V Lovosicích je vynikající divácká atmosféra. Fanoušci nám nedovolí vypustit jediný souboj. V útoku i v obraně se snažíme bojovat jeden za druhého, a tak by to mělo vypadat každý zápas.

Je těžké nastupovat v neúplné sestavě? V posledních kolech jste nebyli zdaleka kompletní.

Je pravda, že třeba proti Karviné jsme absolvovali zápas ve složení, v němž jsme spolu předtím nikdy nehráli. O to je cennější, že jsme se semkli. Podržel nás brankář Artur Adamík a taky mladý gólman Honza Hrdlička.

Extraliga se nachází v reprezentační přestávce a pokračuje až v polovině listopadu 2015.

Věřím, že máme na čem stavět. Až se vrátí kluci, kteří jsou zranění, budeme ještě silnější. A doufám, že to prokážeme hlavně v play-off.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře