Až v roce 2019 bude asi přestavba vojenské ubytovny na ZUŠ v Litoměřicích

Děti se učí na hudební nástroj, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Děti se učí na hudební nástroj, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LITOMĚŘICE - Přestože je litoměřická Základní umělecká škola (ZUŠ) v tuto chvíli kapacitně plná a výuka dětí probíhá ve třech budovách, nové prostory nebudou stavebně připraveny minimálně další tři roky.

Reklama

Litoměřická radnice plánuje přemístit ZUŠ z kapacitně nevyhovujících prostor do bývalého objektu Vojenské ubytovací a stavební správy (VUSS) v ulici 5. května, který by se měl stát sídlem základní umělecké školy zřizované městem.

Avšak nebude to dříve než po roce 2019.

Radnice přesto tvrdí, že má již téměř kompletně vypracovanou projektovou dokumentaci na rekonstrukci objektu.

"V tuto chvíli ještě čekáme na finální vyjádření příslušných orgánů. Vzhledem k tomu, že jde o objekt, který bude vzdělávací institucí, očekáváme zvýšené požadavky ze strany hygieniků a hasičů,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

"Rozpočet na realizaci akce ještě v tuto chvíli nelze přesněji odhadnout, nicméně je zřejmé, že náklady se budou pohybovat mezi 50 až 60 miliony korun," doplnila Eva Břeňová, mluvčí města.

Stavební úpravy VUSS nejsou zahrnuty v rozpočtu města pro letošní rok a pravděpodobně tomu tak nebude ani v roce příštím.

"Reálným termínem realizace je rok 2019,“ upřesnil místostarosta Karel Krejza.

Cílem zřizovatele, tedy města, je sestěhovat ZUŠ do objektu bývalé VUSS v centru města: objekt patřil Armádě ČR ta ho bezúplatně převedla právě na město Litoměřice.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře