Autobusy MHD v Lovosicích budou jezdit zdarma

Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LOVOSICE - Cestující v lovosickém autobuse městské hromadné dopravy nic nezaplatí. Město vše bude dotovat z rozpočtu.

Reklama

Zastupitelstvo města rozhodlo o zrušení jízdného za MHD ve městě.

Podle starosty Milana Diana radnice se rozhodla připravit změnu z několika důvodů.

K tomuto rozhodnutí jsme dospěli z důvodu snahy o navrácení cestujících do autobusů MHD a snížení počtu automobilové dopravy ve městě. MHD chápu hlavně jako službu především starším, sociálně slabším občanům a žákům základních škol. Tímto krokem chceme uspořit drobnou část jejich výdajů,“ uvedl starosta města.

Podle odboru dopravy v roce 2017 výrazně poklesl zájem o městskou hromadnou dopravu. V roce 2016 bylo přepraveno 55 279 osob a v roce 2017 už jen 35 556. Náklady na provoz MHD oproti tomu vzrostly.

"Snížením počtu přepravovaných osob také narostl počet osobní dopravy ve městě. Město doufá, že nalákáním cestujících do autobusů dojde ke zklidnění dopravy ve městě a snížení počtu osobních vozidel. Město dále doufá, že se sníží množství pohledávek za neuhrazené pokuty za špatné parkování," řekla mluvčí města Ivana Kocánková.

Lovosice už nyní MHD dotují částkou překračující 1,3 mil. Kč ročně. Výpadek jízdného z rozpočtu bude znamenat navýšení této kapitoly pouze o 3 %.

MHD bude jezdit v nezměněné časy ze zastávek, tak jak byli cestující doposud zvyklí. Dopravcem zůstává BusLine ze Semil.

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře