ANO uspělo s žalobou na město Litoměřice vedené koalicí v čele s ODS

Eva Břeňová (vlevo). Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Eva Břeňová (vlevo). Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Opoziční zastupitelé za hnutí ANO v Litoměřicích uspěli v soudním sporu s městem, a to v kauze Radničního zpravodaje pod vedením Evy Břeňové.

Reklama

Soud potvrdil povinnost vedení města uveřejnit příspěvky opozičních zastupitelů v radničním periodiku

"V rámci celé České republiky padl první rozsudek stanovující povinnost územně samosprávného celku uveřejnit ve svém periodiku příspěvky opozičních zastupitelů," informoval MojeLitoměřicko.cz zastupitel Petr Urbánek (ANO).

Okresní soud v Litoměřicích tak vyhověl v prvoinstančním dosud nepravomocném rozsudku žalobě podané sedmi litoměřickými zastupiteli za hnutí ANO, kteří se domáhali uveřejnění svých příspěvků s hodnocením ustavujícího zasedání zastupitelstva v místním Radničním zpravodaji.

"Nastavil tím precedens pro obdobné již probíhající soudní spory v jiných městech i pro další žaloby, jejichž podání někteří opoziční zastupitelé po celé České republice zvažují," konstatoval Petr Urbánek.

"Soud bude v lednu 2016 projednávat druhou žalobu zastupitelů hnutí ANO na další porušení tiskového zákona koalicí vedenou ODS. Starosta a místostarostové by na něm měli vysvětlovat proč odmítli uveřejnit povolební prohlášení zastupitelů z hnutí ANO, jež vyhrálo loňské komunální volby v Litoměřicích, ale nakonec skončilo v opozici," řekl Petr Urbánek.

"Občané se tak neměli možnost dozvědět podrobnosti o průběhu povolebních vyjednávání a některé důsledky pokračování staronové koalice," dodal opoziční zastupitel.

ČTĚTE:  Litoměřický Radniční zpravodaj je na pranýři. Na město míří žaloba

Radniční zpravodaj se změní. Už nemá být hlásnou troubou ODS

ANO Litoměřice: Soud potvrdil povinnost uveřejnit příspěvky opozičních zastupitelů v radničním periodiku

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře