ANO kritizuje Krejzu a Chlupáče kvůli gymnáziu. Ale i ředitele Štykse

Karel Krejza z ODS. Foto: archiv Město Litoměřice
Karel Krejza z ODS. Foto: archiv Město Litoměřice

Litoměřice - Dosud mimo litoměřické zastupitelstvo stojící hnutí ANO zaregovalo na záměr místostarosty Karla Krejzy (ODS) usilovat o převod Gymnázia Josefa Jungmanna z kraje na město. Nápad kvůli financování školy odmítá, avšak naznačuje, že by ředitel gymnázia měl ve funkci skončit.

Reklama

"Litoměřičtí členové hnutí ANO sdílí znepokojení rodičů a studentů ze současného neutěšeného stavu vedení této školy a obavy o její budoucí osud. Z našeho pohledu však není tím nejvhodnějším řešením převod gymnázia z kraje na město, které již opakovaně prokázalo, že neumí kvalitně řídit nově převzaté aktivity a kde vládne hlavně klientelismus," sdělil pro MojeLitoměřicko.cz Petr Urbánek z ANO.

"Jako příklad nám může posloužit Zahrada Čech, jejíž provozování převzalo město společně s novým partnerem od předchozího dlouholetého provozovatele začátkem roku 2013, jmenovalo svého nového ředitele společnosti a namísto slibovaných zlepšení jde od té doby kvalita pořádaných akcí i hospodaření od desíti k pěti," dodal.

Podle Petra Urbánka, který kandiduje do zastupitelstva města v podzimních volbách, se současné vedení města o problémy školy nezajímalo. "Vedení města mělo jednat s odpovědnými zástupci zřizovatele, tzn. krajem, o zajištění neprodlené změny stylu řízení a práce s lidmi současného ředitele gymnázia (Miloš Štyks - pozn.red.), a nebo jmenování nového ředitele, který nebude ignorovat názory pedagogů, rodičů, studentů i odborné veřejnosti. Bude s nimi normálně a věcně komunikovat," konstatoval.

"Na místě je tedy se ptát, co dosud dělali pro nalezení řešení 1. místostarosta města Karel Krejza,  který je zároveň zastupitelem kraje a 2. místostarosta města Jan Szántó, který je nejen zastupitelem kraje, ale dokonce i krajským radním?" zeptal se Petr Urbánek.

Ten zároveň zkritizoval starostu Ladislava Chlupáče, který (podle Urbánka) si je vědom, že případné převzetí gymnázia bude pro městský rozpočet problematické. S odkazem na Chlupáčovo vyjádření v roce 2011.

Podle mluvčí Ústeckého kraje Magdaleny Hanáčkové zřizovatel školy neobdržel nějakou písemenou stížnost z řad pedagogů, studentů či rodičů školy. Ředitel gymnázia Miloš Štyks na dotaz redakce MojeLitoměřicko.cz připustil, že atmosféra ve škole není ideální.

ČTĚTE:  Kolem gymnázia se rozehrává klientelistická hra. Odskáče to Miloš Štyks?

Gymnázium nelze převést, muselo by být zrušeno, vzkazuje do Litoměřic kraj

Předvolební populismus s gymnáziem. Karel Krejza si hraje s veřejností

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře