ANO hledá krajského lídra. Bude hejtmanem Jan Landa z Lovosic?

Jan Landa. Foto: archiv Czech Leaders
Jan Landa. Foto: archiv Czech Leaders

Lovosice - Hvězdná politická kariéra se rýsuje před Janem Landou, který se může stát lídrem ANO pro krajské volby. Byl by tak kandidátem na hejtmana Ústeckého kraje.

Reklama

Přestože zrovna u hnutí ANO 2011 není nic jisté do poslední chvíle, jméno Jana Landy v souvislosti s lídrem kandidátky do krajských voleb, které se konají za rok, padlo se zjišťováním, koho strany a hnutí nominují do čela. Podle MF DNES v hnutí ANO je současný náměstek ministra životního prostředí jedním z favoritů.

"Nebudu zapírat, že o možné kandidatuře se mnou nikdo z hnuti ANO nemluvil, ale vnímam to v tuto chvíli jako jednu z možností a určitě nejsem jediný. Zřejme bude jasněji počátkem přištího roku tak, jak uvedl manažer hnutí Jakub Komárek," uvedl Jan Landa pro MojeLitoměřicko.cz

To už počátkem září 2015 zjišťovalo, podle jakého klíče budou vybíráni kandidáti do krajských voleb u hnutí ANO. Výběr lidí je oproti tradičním stranám jiný. Zatímco o kandidátce se rozhoduje na okresních a krajské konferenci, u hnutí ANO lze předpokládat nominaci určenou "ze shora".

A na ní by neměli být aktivní politici, kteří působí na postech starostů a místostarostů.

To splňuje Jan Landa, který je současným řadovým radním. Před dvěma lety byl tajemníkem městského úřadu v Lovosicích.

ČTĚTE:  Andrej je daleko a nemůže na vše dohlédnout, říká o situaci v ANO politolog Jan Hrubeš

A jak to vypadá u ostatních stran? ČSSD uvažuje o poslanci Jaroslavu Foldynovi z Děčína, skloňuje se i jméno krajského radního Martina Kliky z Litvínova.

U ODS může dojít k tomu, že do čela kandidátky bude postavena starostka Obrnic Drahomíra Miklošová či senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Rozhodnout se má na sněmu v Litoměřicích.

Za PRO! Kraj by lídrem do krajských voleb mohl být ředitel sekce řízení Národních programů Státního fondu životního prostředí Leo Steiner, u komunistů to pravděpodobně bude současný hejtman Oldřich Bubeníček, který je zároveň starostou Bíliny.

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře