Albert v litoměřických Pokraticích změní majitele. Ahold si ponechá Interspar

Prodejna Albert, ilustrační foto. Foto: archiv Portlandtrust
Prodejna Albert, ilustrační foto. Foto: archiv Portlandtrust

Litoměřice - V Litoměřicích nemohou být dvě prodejny společnosti Ahold, která nedávno koupila ke své síti Albert supermarkety Interespar. Podle zjištění MojeLitoměřicko.cz prodejna v ulici Marie Majerové bude prodána jinému prodejci.

Reklama

"Úspěšně jsme dokončili akvizici společnosti SPAR v České republice. V pátek 1. srpna 2014 začal proces integrace. Díky této akvizici se staneme jedním z hlavních hráčů na trhu maloobchodního prodeje potravin v zemi," uvedla pro MojeLitoměřicko.cz Judita Urbánková, ředitelka komunikace a PR řetězce Albert.

"Dále to znamená, že budeme moci poskytnout zákazníkům lepší služby, než poskytujeme nyní, a to díky spojení toho nejlepšího ze značek Albert a SPAR, abychom potěšili naše české zákazníky," podotkla.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže schválil transakci za předpokladu, že společný podíl na trhu společností Albert a SPAR by neměl přesáhnout určité procento v žádném městě.

Z tohoto důvodu ÚOHS požadovala, aby Albert prodal konkurenci celkem pět obchodů (značek Albert a SPAR) ve čtyřech městech (Česká Lípa, Litoměřice, Tábor a Třebíč). "V Litoměřicích se jedná o supermarket Albert v ulici Marie Majerové," upřesnila Judita Urbánková.

"Albert bude muset najít jiného maloobchodního prodejce potravin, který převezme vybrané prodejny a nadále je bude provozovat. Tento prodejce také převezme závazky vůči zaměstnancům. Albert nebude prodejny uzavírat. ÚOHS požaduje, aby byly prodejny odprodány jinému nebo jiným maloobchodním prodejcům potravin a aby i nadále pokračovaly ve své činnosti," nastínila proces změny majitele litoměřické prodejny Albert ředitelka komunikace a PR.

"Proces odprodeje bude zahájen krátce po dnešním dni a očekáváme, že budeme schopni najít vhodného kupce pro všechny zmiňované prodejny. Albert má dostatek času k dokončení odprodeje," doplnila Judita Urbánková.

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře