Ačko z ASK Lovosice vč. šéfa a sponzora V. Větrovce odchází do FK Litoměřicko, říká Radek Bania

Fotbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Fotbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LITOMĚŘICE, LOVOSICE - "Amatérské" týmy včetně mládeže v ASK Lovosice zůstanou, avšak seniorské "áčko", se přemístí do Litoměřic do nově vznikajícího FK Litoměřicko. Z Lovosic do Litoměřic totiž míří sponzor a šéf Vladislav Větrovec. V královském městě navíc má vzniknout silná mládežnická základna.

Reklama

"Do sezóny 2016/2017 vstoupí nový fotbalový subjekt FK Litoměřicko z.s. Ten vznikl sloučením pouze týmů FK Litoměřice a Sokol Pokratice. Sloučení s Lovosicemi není, ani nikdy nebylo, v plánu Litoměřicka. Klub ASK Lovosice dál bude fungovat pod svým názvem a všemi týmy mimo  „áčka“. To končí, včetně sponzora a šéfa Vladislava Větrovce. Ten přechází i s několika hráči do Litoměřicka, kde se bude společně se stávajícím výborem snažit o vybudování silného poloprofesionálního týmu," řekl pro MojeLitoměřicko.cz Radek Bania, předseda FK Litoměřice.

"Sloučení s Pokraticemi taky neznamená konec fotbalu v Pokraticích, naopak. Konec by tam spíš časem nastal, kdyby se tyto spřátelené kluby nespojily. Tudíž  pro oba sportovní subjekty je to výhodné spojení," konstatoval Radek Bania.

A v čem konkrétně?

"Za prvé vytvoříme silnou mládežnickou základnu, přesně dle moderních trendů.  Každý jednotlivý ročník bude mít své trenéry a svou soutěž. Pokryjeme tudíž 11 soutěží! Díky tomuto sloučení budeme také moci časem žádat o Krajskou  akademii mládeže, která by nám například otevřela možnost hrát mládežnické ligové soutěže. A to je jen malý výčet výhod pro sloučenou mládež," nastínil plány předseda FK Litoměřice.

"Za druhé dospělé soutěže. "A tým" bude hrát na městském stadionu v Litoměřicích, ale rezervní týmy budou reprezentovat na hřišti v Pokraticích, jako B a C. Tudíž příznivci se mohou těšit nejen na ČFL v Litoměřicích, ale i na odchovance a mladé hráče v tzv. "juniorce", která by měla co nejdříve hrát Krajský přebor  či C tým, který naopak bude zálohou B týmu (I. B třída)," upřesnil Radek Bania.

"Ani Mlékojedy nepřijdou zkrátka, tam bude hrát tým D (OP) a také tým E, tzv. „Kožíškovci“  (III. tř.).  Nezapomněli jsme ani na staré gardy, které ponesou tradiční názvy, FK Litoměřice a Sokol Pokratice," dodal Radek Bania.

"Chtěl bych tímto vysvětlením zmírnit obavy lovosických a pokratických příznivců, že fotbal v těchto tradičních destinacích končí.  Naopak, změna je dělána proto, aby bylo patrné zlepšení.  Víme, že nemůže vyjít všechno hned, ale snažíme se dělat maximum abychom uspěli.  A pokud nám příznivci či čtenáři budou držet palce, budeme moc rádi," doplnil Radek Bania.

ČTĚTE:  Revoluční změna. 3 fotbalové kluby se sloučí a vzniká Litoměřicko. A šéfuje tomu Větrovec

Reklama

Hodnocení

2.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře