Malé obchody nejen na venkově podpoří Liberecký kraj

Doksy. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Doksy. Foto: SeveročeskýDeník.cz

Liberecký kraj podpoří maloobchodní prodejny v obcích z nového programu Obchůdek 2021+. Žádost o dotaci mohli zájemci podávat ještě do 8. listopadu 2021.

Reklama

Připraveny jsou pro ně 3 miliony korun, maximální výše dotace činí 100.000 korun pro jednoho žadatele.

„Výzvu vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Jsem rád, že můžeme podpořit žadatele třemi miliony korun. Program jsme připravili pro provozovatele maloobchodních prodejen v obcích do 1.000 obyvatel, případně obce, které mají maximálně 3.000 občanů, ale jejichž místní části nepřekračují počet 1.000 lidí,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Další podmínkou programu je, že obchod musí být otevřen minimálně 5 dnů v týdnu, a to během celého roku, a musí zajišťovat prodej potravin. V obcích do 350 obyvatel musí být otevřen alespoň 3 dny v týdnu.

Program Obchůdek 2021+ již schválilo Zastupitelstvo Libereckého kraje v září letošního roku. Aby kraj zjistil alespoň přibližný zájem o dotaci, rozeslal do celkem 195 obcí v regionu, které mají méně než 3.000 obyvatel, anketu. Odpovědělo 85 z nich, z toho 66 již předběžné podmínky programu splňuje.

Mezi ně patří například Volfartice, Proseč pod Ještědem, Vyskeř, Oldřichov v Hájích, Heřmanice, Jenišovice, Koberovy, Skalka u Doks, Bulovka či Zásada.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře