Lidl v Liberci-Pavlovicích bude mít zelenou střechu, zelené zastávky MHD i více zeleně

Vizualizace Lidlu v Liberci. Foto:
Vizualizace Lidlu v Liberci. Foto:

Úprava projektu nové prodejny Lidl v Liberci-Pavlovicích – zelená střecha, podíl na nových zastávkách MHD a výsadba zeleně – je výsledkem spolupráce Kanceláře architektury města s investorem.

Reklama

V rámci společné dohody mezi městem Liberec a společností Lidl budou formou plánovací smlouvy v těsné blízkosti stavby prodejny Lidl v Pavlovicích vybudovány, na náklady investora, dvě kryté autobusové zastávky u křižovatky Polní, Letná.

Tyto zastávky budou s extenzivní zelenou střechou v designu města, obdobné jako je v Rochlici zastávka Mostecká. Přepokládaný termín realizace stavby prodejny je v průběhu roku 2021.

Projekt je výsledkem požadavků města a možností investora. Výsledek vznikl na základě dlouhodobé spolupráce ze strany odboru Kancelář architektury města. Základem  je  vazba  na  veřejný  prostor,  podíl investora  na  obnově  mobiliáře nové  zastávky  MHD,  zelené  střechy,  nové  výsadby  zeleně  a plochy umožňující vsakování.

„Během relativně krátké doby je to už podruhé, kdy se Kanceláři architektury města Liberec (KAM) povedlo se soukromým subjektem domluvit, aby při výstavbě akceptoval a zároveň se podílel i na nových klimatických opatřeních. Tedy, aby akceptoval nové zásady města pro výstavbu, které jsme před časem veřejnosti představili. Konkrétně v případě nové prodejny Lidl v Pavlovicích, se povedlo prosadit hned několik opatření, včetně parkových úprav a především zelené střechy,“ říká primátor města Jaroslav Zámečník.

Současný stav je na první vizualizaci (červená střecha) a  návrh nové podoby je na druhé vizualizaci (zelená střecha).

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře