Liberec má plán sdružených oprav komunikací a uzavírek v roce 2021

Lokalita Slovanské údolí v Liberci. Foto Magistrát města Liberce
Lokalita Slovanské údolí v Liberci. Foto Magistrát města Liberce

Město Liberec a vlastníci inženýrských sítí společně naplánovali pro letošní rok opravy a stavební úpravy komunikací a chodníků ve svém vlastnictví.

Reklama

 

„To vyžaduje nezbytná dopravní omezení. Bez nich není možné všechny stavební práce realizovat. Dopravní omezení však přinesou vylepšení stavu silnic a chodníků,“ uvádí primátor Liberec Jaroslav Zámečník.

„Práce se v letošním roce provádějí celkem v sedmi lokalitách.  Mezi akce, které ovlivní dopravu ve městě, patří práce v ulici Javorová, Jiskrova, Slovenská, Srbská, Sokolská, Ondříčkova a Plužní,“ komentuje náměstek pro technickou správu majetku města Jiří Šolc.

Na základě těchto požadavků město připravilo plán dlouhodobých dopravních omezení a jejich objízdných tras. Cílem připraveného plánu je zkoordinovat všechny práce tak, aby byl zmírněn negativní dopad na dopravu ve městě.  Termíny jednotlivých prací se mohou mírně upravovat podle aktuálního vývoje situace.

„Každoroční opravy komunikací a inženýrských sítí jsou potřebné, nicméně bohužel s sebou přinášejí nezbytná dopravní omezení, bez kterých není možné tyto opravy provádět. Vnímáme dopravní komplikace, které to může některým řidičům způsobit. Snahou města je dopady těchto omezení zmírnit. To však není při stávajících vysokých intenzitách provozu jednoduché a vždy možné,“ vysvětluje dále náměstek Jiří Šolc.

„Zdvořile žádám liberecké řidiče a občany o shovívavost při dopravních uzavírkách. Vím, že to přináší časovou náročnost a větší přípravu před jízdou, nicméně věřím, že nám všem jde o společný výsledek, a tím je lepší stav silnic ve městě,“ uzavírá primátor Jaroslav Zámečník.

Termíny uzavírek jsou vždy aktuálně na webu:https://bezpecnadoprava.liberec.cz/ a http://www.dopravniinfo.cz.

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře