Žáci liberecké ZŠ byli na generální zkoušce hudebního festivalu Pražské jaro

Děti na generální zkoušce Pražského jara. Foto: archiv Nadace The Kellner Family Foundation
Děti na generální zkoušce Pražského jara. Foto: archiv Nadace The Kellner Family Foundation

LIBEREC, PRAHA - Žáci Základní školy Liberec, Křížanská 80, se zúčastnili generální zkoušky Symfonického orchestru Českého rozhlasu na jeho vystoupení v rámci prestižního mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Po generální zkoušce mohli žáci debatovat s dirigentem Jackem Kaspszykem a klavíristou Javierem Perianesem a nahlédnout do zákulisí jedné z nejprestižnějších akcí na hudebním poli v České republice.

Reklama

Návštěvu zprostředkovala žákům rodinná nadace manželů Kellnerových – The Kellner Family Foundation. ZŠ Liberec je zapojena do jejího projektu Pomáháme školám k úspěchu, který je zaměřený na zvyšování kvality výuky ve veřejných základních školách v České republice.

"Vycházíme z přesvědčení, že dlouhodobá vzdělávací, materiální a personální podpora pomůže učitelům lépe rozpoznávat individuální potřeby žáků, přizpůsobovat styl výuky, a tak dosahovat co nejlepších pedagogických výsledků,“ uvedl Jan Leiner, člen správní rady Nadace The Kellner Family Foundation.

Liberecká Základní škola se do projektu zapojila v roce 2015. Je tzv. modelovou školou, které plní v rámci projektu úlohu praktické ukázky toho, jak může vypadat „učící se“ škola zaměřená na úspěch každého žáka. Nabízí inspiraci dalším školám ve svém okolí a je otevřená všem, kteří chtějí nahlédnout do výuky. Modelové školy v rámci projektu Pomáháme školám k úspěchu podporují myšlenku vzájemného učení a sdílení zkušeností mezi školami.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře