V Liberci probíhá ojedinělý tábor pro neslyšící děti

Děti na exkurzi. Foto: archiv Facebook/Tichý svět
Děti na exkurzi. Foto: archiv Facebook/Tichý svět

Liberec /U NÁS TO ŽIJE/ - V Liberci a okolí se tento týden koná tábor pořádaný organizací Tichý svět. Je určen dětem neslyšícím i slyšícím ve věku 7 – 13 let a klade si za cíl propojit přirozenou a zábavnou cestou zdánlivě odlišné světy slyšících a neslyšících dětí.

Reklama

Slyšící děti tak budou mít možnost seznámit se základy znakového jazyka a proniknout do světa neslyšících. Neslyšící děti zase budou moci zažít pocit integrace a rovnocenného začlenění do skupiny, protože po celou dobu tábora bude podle potřeby zajištěn překlad do znakového jazyka.

První ročník byl zaměřen na ZIS (záchranný integrovaný systém) a děti se během něj mohly seznámit s fungování jednotlivých složek záchranného systém.

Letošní tábor má název Zábavné poznávání (technika, výroba, věda, zábava) a na děti čekají zajímavé exkurze v Liberci a okolí. Děti tak budou mít možnost seznámit se např. s výrobou dřevěných hraček (Detoa), projít libereckým podzemím, navštívit iQLandii či prožít zajímavé dopoledne na TUL, kde se budou moci seznámit s postupy úpravy textilií a také si samy své nové poznatky vyzkouší prakticky.

Tento tábor plánujeme uskutečnit také příští rok, a proto bych Vás chtěla požádat o zveřejnění krátké informace o tomto ojedinělém táboře, kde mají možnost spolu trávit čas děti slyšící i neslyšící a podpořit tak komunitu lidí se sluchovým postižením.

Autor: Petra Bobková,Tichý svět, manažerka pobočky pro Liberecký kraj

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře