Poznejte Libochovice. Zámek i hrad lákají k návštěvě

Hrad Hazmburk u Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hrad Hazmburk u Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBOCHOVICE - Tip na rodinný výlet. Libochovice jsou městečko, které se pyšní dvěma významnými pamětihodnostmi. Zámkem a blízkou zříceninou hradu Hazmburk.

Reklama

Pokud se rozhodnete z Liberecka jet na výlet, zkuste Libochovice. Leží v Poohří na Litoměřicku. Nacházejí se v malebné krajině, zhruba 15 kilometrů od Litoměřic.

Libochovice leží u Ohře a návštěvníka ohromí pohled na siluetu kopců Českého středohoří. Významným přírodním bodem, který je vidět už z dálky, je vrch vystoupající z nížiny rozprostírající se mezi Libochovicemi, Lovosicemi a Litoměřicemi.

Hrad Hazmburk majestátně se tyčí nad krajinou a pro Libochovice je tradičním symbolem, který láká turisty z celého Česka.

Hrad Hazmburk je zříceninou, avšak dochovanou. Dvě impozantní kamenné věže jsou vidět z dálky a lákají k návštěvě. Pokud se rozhodnete pro výlet, připravte se na pěší pochod. Avšak po výšlapu z vrcholu na vás čeká nádherný výlet do krajiny.

Jde o středověkou zříceninu, které dnes dominují dvě věže – Bílá a Černá. Jsou zde i pozůstatky třetí věže. Po výstupu se vám kromě pohledu na starobylé stavby vyskytne úžasná scenérie na celé okolí. Z vrcholku lze dohlédnout i několik desítek kilometrů.

To zámek stojí přímo v centru města a je proto snadno dostupný. Je symbolem města, tak jako socha Jana Evangelisty Purkyně, který se v Libochovicích narodil a ve své době na zámku žil.

Zámek Libochovice je oblíbený mezi filmaři. Objevil se v seriálech, filmech a hlavně pohádkách.

Spokojeni budou i cykloturisté. Libochovice se totiž nacházejí na oblíbené cyklostezce Ohře, která protíná Karlovarský a Ústecký kraj. Stezka prochází prakticky všemi zajímavými kulturními a přírodními památkami, které v těchto regionech stojí za návštěvu.

SOUVISEJÍCÍ:  6 důvodů, proč navštívit Libochovice

6 úchvatných hradů severních Čech

Objevte 10 krásných míst v Dolním Poohří

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře