Nepovažuji se za nejkrásnějšího muže Česka, říká vítěz Jakub Kraus

Jakub Kraus. Foto: archiv Davida Novotného
Jakub Kraus. Foto: archiv Davida Novotného

Liberec - Jakub Kraus, vítěz Muže roku 2015, se i přes svůj titul nepovažuje za nejkrásnějšího muže v České republice. "I když tak bývá vítěz Muže roku často titulován. V soutěži rozhodně nešlo jen o vzhled,“ říká v rozhovoru pro MojeLiberecko.cz. Avšak věří, že na Mister International opět okouzlí porotu natolik, že vyhraje.

Reklama

Jako vítěz poletíte reprezentovat Českou republiku na soutěž Mister International. Jak se na to cítíte? Taky nemíříte nikam jinam než na první místo?

Na Filipíny se moc těším. Miluji cestování a v těchto dnech jednám s Davidem Novotným, ředitelem tuzemské soutěže, aby mi zpáteční let posunul o nějakých deset dní po finále, protože bych chtěl z této exotické země vidět co nejvíce! Rozhodně to ale neberu jen jako dovolenou. Opět budu skvěle připraven a věřím, že znovu přesvědčím porotu o tom, že na první místo nikoho jiného dát nemohou.

Čím jste porotu oslnil natolik, že jste v Muži roku 2015 vyhrál první místo? Do soutěže se hlásilo 911 mužů z celého Česka, to je velká konkurence, ale Vy jste prohlásil, že na nic jiného než na první místo jste necílil.

Je to tak, člověk si musí dávat ty nejvyšší cíle, potom může uspět! A já uspěl tím, že jsem nic nenechal náhodě, o každé akci, která se během trvání soutěže odehrávala, jsem dopředu přemýšlel a připravil se na ni nejen po fyzické stránce, ale hlavně po té psychické. Vygradovalo to samotným finále, do kterého jsem nešel ani tak nervózní, jako spíše odhodlaný si to vítězství vzít a v každé jednotlivé disciplíně předvést, že první místo patří mně.

Cítíte se jako nejkrásnější muž České republiky jinak než před soutěží? Co všechno se teď změnilo?

Předně se nepovažuji za nejkrásnějšího muže České republiky, i když tak bývá vítěz Muže roku často titulován. V soutěži rozhodně nešlo jen o vzhled, to by porota mohla vybírat z fotek. A co se změnilo? Stále se věnuji podnikání s krabičkovou dietou, stále trénuji klienty ve fit centru a stále si nesmírně vážím toho, že mám vedle sebe tak skvělou přítelkyni. Změnou je rozhodně velký mediální zájem o mou osobu, dostávám pozvánky na nejrůznější akce jak komerčního tak charitativního rázu. Za obě skupiny jsem rád, vnímám to tak, že aktuální popularitou mohu pomoci dobročinným projektům a to je pro mě skvělý pocit!

A co zájem žen? Máte přítelkyni, ale to neznamená, že Vás nemohou na ulici na každém rohu zastavovat fanynky a poznávat lidi.

Mám skvělou přítelkyni a na fanynky nežárlí. Absolutně nemá problém s tím, že se se mnou děvčata chtějí vyfotit. Úsměvné je, že se nám už několikrát stalo, že se chtěly vyfotit s ní a ne se mnou. Eva je totiž špičková závodnice v kategorii Bikiny fitness a např. na Instagramu ji sleduje přes šest tisíc lidí.

Jak na vítězství reagovala rodina a okolí?

Dostal jsem neuvěřitelné množství gratulací a našel jsem si čas na každou odpovědět, i když to bylo několik hodin odepisování. Rodina mi samozřejmě úspěch moc přeje, i když cítím, že se o mě také trochu bojí, abych tenhle „rychlokvaškový“ zájem ustál. Já ale titul Muž roku beru s velkou pokorou a je to pro mě spíše začátek další éry než vyvrcholení. Teď mám možnost ukázat, co ve mně opravdu je!

ČTĚTE:  Prý jsem v nejlepší fyzické i psychické kondici, říká Mostečan Tomáš Martinka o Muži roku 2015

Reklama

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře