Záložník Ján Greguš odchází z Jablonce do FC Kodaň

Ján Greguš. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Ján Greguš. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

JABLONEC - Ve dnech, kdy pětadvacetiletý fotbalový záložník Ján Greguš bojuje se slovenskou reprezentací na EURO 2016 ve Francii, vyvrcholila jednání o jeho přestupu z FK Jablonec do klubu FC Kodaň z dánské metropole.

Reklama

Slovenský záložník tak učinil další velký krok ve své kariéře. „Všechno se událo v průběhu pár hodin, když jsem se tady ve Francii dozvěděl, že na klub dorazila zajímavá nabídka od FC Kodaň. Trenér tam o mě projevil zájem. Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu, kteří v Jablonci působili a působí,“ citoval jablonecký klubový web Gregušova slova.

Greguš patřil mezi opory záložní řady zelenobílých hned od svého příchodu z Baníku Ostrava v polovině sezóny 2014/15. Rodák z Nitry odehrál v jabloneckém dresu celkem 38 ligových zápasů, ve kterých si připsal šest branek a tři asistence. S Jabloncem se podíval poprvé také do evropských pohárů, kde bojoval o premiérovou kvalifikaci do skupiny Evropské ligy.

Nastoupil do všech čtyř zápasů a vstřelil jeden gól, díky kterému se podařilo vyřadit právě FC Kodaň, nového zaměstnavatele Jána Greguše. Zapsat do dějin se Greguš mohl v domácí odvetě play-off Evropské ligy s Ajaxem Amsterodam, kdy za stavu 0:0 mohl poslat jablonecký tým do vedení z penalty. Bohužel trefil jen tyčku a nakonec Jablonečtí zůstali před branami skupiny Evropské ligy.

„Ján Greguš se v jabloneckém dresu vypracoval mezi nejlepší hráče české ligy na své pozici. Proto nebylo divu, že se objevilo několik zájemců o jeho služby. Nabídka dánského mistra byl atraktivní jak pro hráče, tak i pro klub. Jánko odvedl za Jablonec dobré služby,“ řekl k odchodu slovenského reprezentanta výkonný ředitel klubu Petr Flodrman. Bližší detaily k transferu včetně přestupové částky nebude klub zveřejňovat.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře