Základem úspěchu jsou tvrdá práce a dobrá taktika, tvrdí liberecký útočník Michal Řepík

Michal Řepík. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Michal Řepík. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Předsezónní očekávání naplňuje při svém působení v Liberci hokejový útočník Michal Řepík. Po patnácti odehraných kolech extraligy měl reprezentační forvard na svém kontě šest gólů a sedm asistencí v nejvyšší soutěži. A také díky této jeho bilanci Bílí Tygři vedou tabulku i během reprezentační přestávky, která potrvá až do 11. listopadu 2015. „Jedeme na úspěšné vlně,“ glosoval Řepík dosavadní účinkování libereckého týmu v extralize.

Reklama

Už podruhé v sezóně jste docela jasným způsobem porazili mistra z Litvínova. Po výhře 3:0 doma jste vyhráli i na jeho ledě 5:2. Je to hřejivý pocit?

Máme respekt ke každému soupeři, ale nepřihlížíme zrovna k tomu, proto jakému týmu hrajeme. Snažíme se hodně bruslit, dostávat se do šancí. A je dobře, že góly dávají hráči ze všech formací. Produktivita je docela velká. Nevím, jestli máme pokaždé herně navrch, ale určitě nám pomáhá týmové pojetí.

Co tedy vězí za úspěchy?

Tvrdá práce a dobrá taktika. Připravujeme se poctivě na jednotlivá utkání s cílem vyhrát. Toužíme nasbírat co nejvíce bodů a zatím se nám to daří. Nesmíme se však uspokojit a musíme mít za cíl v úspěšnosti pokračovat i po reprezentační pauze. A navíc ještě startujeme v osmifinále Ligy mistrů, takže máme nabitý program.

Zdá se, že se postupně dostáváte i do střelecké formy. Jak se cítíte?

V přípravě i v dřívějších kolech Ligy mistrů mi to tam padalo. Ale v extralize jsem čekal na premiérový gól trošku déle. Bylo to malinko frustrující, přesto jsem věděl, že jakmile přijde první branka, získám i sebevědomí a nervozita spadne. A opravdu se to prvním gólem zlomilo a cítím se dobře.

Hovoříte o útočné fázi, ale důležitou součástí týmu jsou i brankáři. Jak vidíte jejich výkony?

Janko Lašák nám pomáhá celou sezónu. Hodně na něm stavíme. Každý zápas chytá dobře. A je pozitivní, že se můžeme opřít o spolehlivého gólmana.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře