Základem musí být týmový výkon, podotýká liberecký útočník Petr Vampola

Petr Vampola. Foto: archiv MojePodještědí.cz
Petr Vampola. Foto: archiv MojePodještědí.cz

Liberec - Třebaže velkou předností hokejového útočníka Petra Vampoly (ročník narození 1982) je i v probíhajícím ročníku extraligy obětavost, pracovitost pro tým a schopnost udržet puk, nezapomíná ani na střelecké zakončení.

Reklama

V dresu Bílých Tygrů z Liberce už načal druhou desítku vstřelených gólů, a jelikož je i dobrým nahrávačem, patří mu přední postavení v klubové tabulce produktivity. Vampola se nezříká role jednoho z lídrů mužstva.

Hodně se probíralo, že Liberec mívá potíže při přesilovkách. Dokonce je z procentuálního hlediska asi nejméně úspěšným celkem v této herní situaci.

To ani nevím. Je to pro mě novinka. Ale přesilovky opravdu trénujeme a snažíme se na ně připravovat - i se nad souhrou zamýšlet. Nedávno přišel Jarda Balaštík, který je typickým střelcem. A věřím, že budeme pokračovat ve zlepšování hry a dávat góly.

I v hokeji ale platí, že kromě efektivity jednotlivců je zapotřebí i týmové pojetí. Vnímáte to také tak?

Jistě. Jsme rádi, za příchod každého hráče, který má podíl na vítězstvích. Ale za naším úspěšným vstupem do nového roku stojí celé mužstvo. Potřebujeme dál, aby se zápasy povedly všem - od brankáře a obránců až po posledního útočníka v sestavě. Jen tak budeme vyhrávat.

Bílí Tygři sehráli od 26. prosince do 6. ledna šest zápasů. Nevadilo vám, že jste neměli prakticky ani chvilku času na odpočinek?

Mě postihla menší viróza, dva dny jsem dostal od trenérů volno. Nabitý program jsme ale zvládali, byli jsme na tom dobře i po kondiční stránce. Tréninky jsme zúročili i v zápasech.

Extraliga běží rychle k závěru základní části. Jaká jsou liberecká předsevzetí?

Musíme si dát do hlavy různé věci, co se týče herního projevu. A příště hrát podle toho. Základem je plnění pokynů ze strany trenérů, abychom získávali co nejvíce bodů. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře