Vyhráli jsme a jsme spokojeni, liboval si jablonecký Daniel Silva Rossi

Daniel Silva Rossi. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

JABLONEC N.N. - Třebaže kádr jabloneckých fotbalistů není v závěru sezóny kompletní, mužstvo postoupilo do finále domácí pohárové soutěže a snaží se co nejlepším způsobem odehrát i zbývající ligová kola. Bojovný výkon přinesl Jablonci výhru nad Teplicemi 1:0.

S přehledem si počínal na hřišti v jabloneckém dresu Brazilec Daniel Silva Rossi. Univerzální hráč tentokrát nastoupil na postu stopera a svou úlohu zvládl na jedničku. Vytvořil stoperskou dvojici s Luďkem Pernicou, který vstřelil vítězný gól do teplické sítě.

„Hrát s Pernicou je jednoduché. Je to zkušený hráč. Celkově jsme hráli v defenzivě velmi dobře, jsme spokojeni,“ líčil Rossi velmi slušnou češtinou svoje dojmy ze zápasu. V lednu 2016 oslavil pětatřicáté narozeniny a je nejstarším členem současného jabloneckého týmu.

Utkání s Teplicemi znamenalo pro Jablonec potřebnou vzpruhu. „Myslím, že Tepličtí neměli žádnou velkou šanci, naopak my jsme si už v prvním poločase vytvořili tři. Neproměnili jsme je, ale aspoň to vyšlo v závěru zápasu. Vyhráli jsme - a je to dobré,“ kvitoval Rossi další tříbodový zisk do tabulky Synot ligy.

Záložník Martin Pospíšil rovněž považoval vítězství za zasloužené. „Měl jsem tutovku, potom i Martin Doležal. Mohli jsme rozhodnout dříve. Zbytečně to bylo drama, v němž jsme šli za vítězstvím až do konce. Nechávali jsme to až na poslední minuty. Nevzpomínám si na nějakou příležitost Teplic,“ mínil Pospíšil.

Několik jabloneckých hráčů, kteří nemohli nastoupit, sledovalo zápas s Teplicemi z tribuny. „Dlouhodobě je zraněn útočník Stanislav Tecl,“ upřesnil trenér Zdenko Frťala absenci nejlepšího střelce týmu. Tecl se na stadiónu pohyboval o berlích, což je známka jeho zdravotních problémů. A už v průběhu prvního poločasu odstoupil kvůli zranění mladý záložník Mihálik.

Vrcholem sezóny bude pro FK Jablonec finále MOL Cupu, které se hraje ve středu 18. května 2016 v Teplicích. V případě finálového úspěchu v zápase s Mladou Boleslaví by Jablonečtí postoupili do předkola Evropské ligy. Díky umístění v lize už mají jistotu evropských pohárů mistr Viktoria Plzeň, dále Sparta Praha, Mladá Boleslav i Slovan Liberec. Pokud by Mladá Boleslav vyhrála domácí pohár, dostalo by se v kvalifikaci o Evropskou ligu i na pátý celek ligy. Momentálně jím je Slavia Praha.