Vyhecované to nebylo, řekl Frťala po trenérském souboji s kamarádem Habancem

Trenér Zdeňko Frťala. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér Zdeňko Frťala. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Soubojem dvou někdejších spoluhráčů z Teplic a dlouholetých kamarádů, kteří nyní působí v rolích prvoligových trenérů, bylo fotbalové střetnutí FK Jablonec-FC Slovácko.

Reklama

Domácí tým vyhrál ve 26. kole nejvyšší soutěže 3:1, takže spokojenější ze zmíněné dvojice soupeřů mohl být jablonecký kouč Zdenko Frťala. Bez bodu tak z Jablonce na Moravu odjížděl trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Pohled do statistik prozrazuje, že Frťala a Habanec hráli společně za Teplice ještě v sezóně 2001/2002. Dokonce naposledy to bylo v listopadu 2001 při zápase v Liberci, kdy teplický tým vedl trenér Dušan Uhrin starší.

„Potom se stal Sváťa Habanec asistentem pana Uhrina a já působil v Teplicích dál ještě jako hráč. Už jako trenéři jsme se potkávali později ve druhé lize, kdy Sváťa vedl Ústí nad Labem a já Varnsdorf. Stihli jsme hodně vzájemných utkání. Až teď v Jablonci to byla naše prvoligová premiéra, co se týče duelů proti sobě v nejvyšší soutěži,“ líčil Frťala.

Třebaže se oba dobře znají, nešlo o nějak zvlášť vyhrocený souboj. „Vyhecované to nebylo.  Nebrali jsme to jako derby, přece jen se potkali soupeři z opačných částí republiky,“ připomněl jablonecký trenér, že Slovácko má svoje působiště v Uherském Hradišti. Frťala ale ocenil bojovnost na obou stranách. „Utkání mělo nasazení, v soubojích určitě nikdo nikoho nešetřil,“ tvrdil po vítězství 3:1.

Jablonečtí se musejí vyrovnávat s absencí několika hráčů - mimo hru jsou Mingazov, Breda, Kubista, v pořádku není ani Beneš. „V případě prvních tří marodů se jedná o dlouhodobá zranění, ti hráči už nejsou pro jarní část sezóny použitelní,“ objasnil Frťala.

Přitom  FK Jablonec vstupuje do klíčové fáze sezóny. A tou jsou semifinálové duely Českého poháru proti pražské Spartě. „V pohárovém dvojzápase se musíme snažit, abychom Spartě ztížili její pozici favorita. Chceme jí to maximálně zkomplikovat a postoupit do finále,“ nastínil jablonecký kouč priority pro utkání 27. dubna 2016 v Jablonci a pro odvetu 4. května v Praze na Letné.

Inspirací může být nejen jaro 2013, kdy Jablonec získal pohárovou trofej, ale i rok 2015 s jabloneckou účastí ve finále.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře