Vrátili jsme se na vítěznou vlnu, liboval si liberecký Jan Sýkora

Jan Sýkora. Foto: archiv FC Slovan Liberec
Jan Sýkora. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Liberec - Fotbaloví příznivci Slovanu Liberec si zvykají na další nové jméno v sestavě prvoligového týmu. Záložník Jan Sýkora sice přišel do klubu z Podještědí už v létě 2015, ale vinou zranění si musel na premiéru v novém působišti počkat až do druhé poloviny září.

Reklama

A jelikož mají liberečtí fotbalisté před sebou náročný program až do konce podzimní sezóny, dá se předpokládat, že Sýkora dostane šanci prokázat svoje ofenzivní kvality. Ostatně, naznačil je už v nedělním ligovém zápase (20. září) s Příbramí.

Slovan Liberec vyhrál 3:0 a upevnil si druhé místo v tabulce Synot ligy. Zdálo by se, že šlo o jednoznačnou záležitost. „Věděli jsme, že Příbram není snadným soupeřem. Jsou houževnatí, a pokud drží čisté konto, bojují o body. Zápas byl hlavně o tom, zda proměníme gólové příležitosti. Povedlo se to a jsme rádi,“ líčil Sýkora.

Liberečtí se nenechali rozhodit předešlou prohrou s portugalskou Bragou v Evropské lize. „Jedno nevydařené utkání ještě neznamená, že jsme na tom špatně. Zaměřili jsme se na zápas Příbramí a věřili jsme, že naše kvalita je lepší, než u soupeře. Koncentrovali jsme se a vyšlo to. Vrátili jsme se na vítěznou vlnu v lize, v níž jsme ještě neprohráli,“ podotkl záložník.

Kvitoval i fakt, že na libereckou stranu se přiklonilo štěstí. „Zpočátku jsme byli nervózní, ale pak jsme dali gól takřka z ničeho, když se prosadil Lukáš Pokorný. Chtěli jsme dobře odstartovat druhý poločas. A Příbram si zkomplikovala situaci vlastní brankou, bylo rozhodnuto,“ mínil Sýkora.

Kádr Slovanu Liberec je momentálně natolik početný, že trenér Trpišovský může vybírat sestavu z řady variant. „Konkurence mi vyhovuje. Jsem rád, když mě trenér zařadí na okraj středové řady. Ale mohu hrát i uprostřed. Na každém postu chci odvádět maximum,“ vyslovil se záložník ke svojí pozici v mužstvu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře