Volejbalisté Dukly Liberec znají okruh soupeřů v Lize mistrů

Volejbalisté Dukly Liberec znají okruh soupeřů v Lize mistrů
Volejbalisté Dukly Liberec znají okruh soupeřů v Lize mistrů

Liberec - Mistrovský titul a prvenství v extralize zaručuje volejbalistům Dukly Liberec i právo startu v Lize mistrů pro sezónu 2015/2016. Oficiální web českého volejbalu uvedl podrobnosti ohledně složení účastníků elitní soutěže v Evropě.

Reklama

Začátkem června byl představen seznam evropských klubů, které zasáhnou do letošní nejprestižnější soutěže starého kontinentu – Ligy mistrů. Formát soutěže zůstal stejný, jako v předchozích ročnících. V Champions League se představí celkem 28 týmů mužů a 24 celků žen, z nich čtyři celky mužské části a tři mužstva žen obdržely divoké karty opravňující start v této výjimečné soutěži.

Mužská část Ligy mistrů bude mít celkem sedm základních skupin, ženská šest. Českou republiku budou v Evropě reprezentovat hráči VK Dukly Liberec a hráčky VK Agelu Prostějov.

První zápasy ženské části jsou na programu od 27. do 29. října 2015, muži se představí o týden později. Vrcholem bude finálový turnaj, který je na programu od 9. do 10. dubna 2016 (ženy), resp. od 16. do 17. dubna 2016 (muži).

MUŽSKÁ ČÁST:

INNSBRUCK (Rakousko), ROESELARE (Belgie), LENNIK (Belgie), DUPNITSA (Bulharsko), DUKLA LIBEREC (Česká republika), TOURS (Francie), PARIS (Francie), FRIEDRICHSHAFEN (Německo), BERLIN (Německo), THESSALONIKI (Řecko), TRENTO (Itálie), MODENA  (Itálie), CIVITANOVA (Itálie), BUDVA (Černá Hora), RZESZOW (Polsko), GDANSK (Polsko), CONSTANTA (ROU), KAZAŇ (Rusko), BELGOROD (Rusko), DYNAMO MOSKVA (Rusko), LJUBLJANA (Slovinsko), LUGANO (SUI), IZMIR (Turecko), ANKARA (Turecko)

DIVOKÉ KARTY - MUŽI:

MAASEIK (Belgie), BELCHATOW (Polsko), NOVI SAD (Srbsko), Ziraat ANKARA (Turecko)

ŽENSKÁ ČÁST:

Telekom BAKU (AZE), Lokomotiv BAKU (AZE), PROSTĚJOV (CZE), CANNES (FRA), Rocheville LE CANNET (FRA), DRESDNER (GER), STUTTGART (GER), CASALMAGGIORE (ITA), NOVARA (ITA), Chemik POLICE (POL), PGE Atom Trefl SOPOT (POL), CS Volei Alba BLAJ (ROU), Dinamo KAZAN (RUS), Dinamo MOSCOW (RUS), EKATERINBURG (RUS), Calcit KAMNIK (SLO), Vizura BEOGRAD (SRB), Volero ZÜRICH (SUI), Fenerbahce ISTANBUL (TUR), VakifBank ISTANBUL (TUR), Eczacibasi VitrA ISTANBUL (TUR)

DIVOKÉ KARTY – ŽENY:

Azerrail BAKU (AZE), Nordmeccanica PIACENZA (ITA), Impel WROCLAW (POL)

Pokud jde o současné dění ve volejbale, tak Dukla Liberec má své zastoupení i v české reprezentaci v probíhající Světové lize družstev. V základním kádru figuruje nahrávač Jakub Janouch, který se představil i v zápasech v Japonsku a Jižní Koreji. Dvojzápas Česká republika-Jižní Korea se bude hrát ve dnech 25. a 26. června v liberecké HOME CREDIT Areně, tedy v prostředí, které obvykle patří hokeji. Prostorná aréna je dějištěm Světové ligy i proto, aby se na zápasy mohlo dostat více diváků, než je běžné na volejbalových kláních v hale Dukly Liberec.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře