Vítězstvím jsme snad potěšili fanoušky, komentoval Frťala svou premiéru

Zdenko Frťala. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Zdenko Frťala. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Jablonec - Premiéra nového trenéra na lavičce Jablonce, současně i první ligové starty tří hráčů domácího celku v probíhající sezóně. I takové atributy mělo střetnutí s Jihlavou, v němž jablonečtí fotbalisté vyhráli 2:0.

Reklama

„Hlavně jsme chtěli udělat radost fanouškům, kteří si moc spokojenosti na podzim v Jablonci neužili. Proto bereme i výhru o dva góly, jelikož po zimní přípravě není úvodní zápas nikdy jednoduchý,“ líčil kouč Zdenko Frťala po utkání, které mělo pro něj výjimečný nádech.

Přece jen při svém více než čtyřletém působení v druholigovém Varnsdorfu nebyl tolik středem pozornosti médií, jako v první lize. Ale během zápasu si zachoval chladnou hlavu a bylo na něm patrné, že se ve fotbale pohybuje už delší dobu, byť je prvoligovým nováčkem v pozici hlavního kouče. „Hráči ale byli nervózní pod dojmem velkého očekávání. Věřím, že jsme výsledkem udělali první krok a budeme se zlepšovat,“ pravil trenér.

V brance Jablonec nastoupil vůbec poprvé v lize Michal Bárta, který na podzim plnil pouze roli náhradníka. Ve středové řadě figuroval dvacetiletý David Breda mladší, jehož v průběhu druhého poločasu nahradil další talentovaný hráč Ondřej Mihálik.

Breda podal sympatický výkon. „Sestava je nabitá skvělými hráči, jako jsou Hübschman, Pospíšil, Greguš. Vedle nich jsem si to užil a mám co se od nich co učit. Pokud budu dál dostávat šanci, bude to super,“ rozplýval se syn někdejšího ligového hráče stejného jména.

Spoluhráči Bredovi dokonce přenechali i zahrávání trestného kopu a mladík trefil tyč! „Věřil jsem si, že bych mohl překonat brankáře. Mou střelu asi neviděl, tak jsem ho zkusil překvapit. Už jsem pomalu zvedal ruce, že se budu radovat. Bohužel gól to nebyl,“ popisoval svou „hvězdnou“ chvilku v zápase.

Souboj s Jihlavou naznačil, že na Jablonec zřejmě čekají i další houževnatí a patrně i fotbalově vyspělejší soupeři. „Vysočina nehrála zataženě, občas hrozili brejky. Ale víceméně bránili a bylo těžké dobývat jejich defenzivu. Bylo to o trpělivosti. Třeba by se nám mohlo hrát lépe proti celkům s ofenzivnějším pojetím, kdy se naskytne prostor,“ zakončil Breda svůj pohled na ligový fotbal.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře