Vít Jonák se prosazuje v sestavě Bílých Tygrů

Hokejisté Liberce v akci. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec
Hokejisté Liberce v akci. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec - Liberečtí hokejisté mají ve svém kádru několik zvučných jmen, jejichž nositelé patří k extraligovým osobnostem. Ale při každé příležitosti i opory týmu zdůrazňují, že nejdůležitější je týmová spolupráce.

Reklama

„To, že jsme se po sedmi odehraných zápasech dostali do čela tabulky, je zásluha vyrovnaných výkonů celého mužstva. Třeba naše čtvrtá útočná řada odvádí maximum,“ řekl nejproduktivnější hráč Bílých Tygrů Branko Radivojevič na adresu méně známých hokejistů v liberecké sestavě.

Radivojevičova slova zřejmě směřovala i k Vítu Jonákovi, útočníkovi s velkou pracovitostí. „Jsme rádi, že se nám vydařil vstup do sezóny. Takový rozjezd pomůže každému týmu. Hned se cítíme lépe a máme chuť do hry,“ podotkl Vít Jonák, který prožívá skvělé extraligové chvíle. Zasáhl do většiny zápasů a navíc skóroval v prestižním duelu s Třincem. Jeho gól zároveň pomohl k vítězství nad Oceláři a ke skalpu vicemistra. Podílel se i na výhře nad pražskou Spartou.

„Vrátil jsem se do sestavy poté, co se někteří kluci zranili. Snažím se v základním kádru udržet a vážím si toho, že dostávám šanci v těžkých zápasech. Loni jsem toho v extralize moc neodehrál, spíš jsem byl na farmě v prvoligových Benátkách nad Jizerou. Letos jsem se posunul do Liberce,“ líčil Jonák, který umístění na špici tabulky kvituje s pokorou.

„Je to hezké a bylo by ještě lepší, kdybychom se nahoře usadili. Sledujeme výsledky soupeřů, ale především se musíme soustředit na vlastní výkony a na každý zápas,“ meditoval útočník, který přišel do Liberce v juniorském věku v Plzni. Pochází z hokejové rodiny, protože jeho otec hrával dlouhá léta nejvyšší soutěž právě za plzeňský klub.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře