Vavruška už vede Slovan Liberec, v Jablonci se chystají na Spartu

Trenér fotbalistů Jablonce Jaroslav Šilhavý. Foto: Wikipedia.org
Trenér fotbalistů Jablonce Jaroslav Šilhavý. Foto: Wikipedia.org

Liberec, Jablonec n/N. - Fotbalové Podještědí prožívá navzdory doznívající zimě „horké“ a především na událostmi nabité období. Trenérskou taktovku FC Slovan Liberec už převzal nový kouč David Vavruška a v sousedním Jablonci se připravují na sobotní šlágr (14. března 2015) Synot ligy s pražskou Spartou!

Reklama

Liberecký trenér David Vavruška se k oslovení ze strany managementu klubu, aby se ujal „áčka“, postavil čelem. „Jako trenér juniorky jsem byl součástí Slovanu a tudíž mi není osud prvoligového mužstva lhostejný. A usoudil jsem, že možnost, aby tým vedl člověk, spjatý s klubem, je logickou volbou.“

V tomto duchu se kouč vyjádřil před zástupci médií při oficiálním představení v nové roli. „Kdybych nabízenou variantu nepřijal, byl bych srab,“ dal najevo odhodlání pomoci klubu k vybřednutí ze sestupového pásma v první lize.

Áčko Liberce už Vavruška dirigoval od poloviny dubna 2014 do konce jarní sezóny téhož roku. „Tehdy jsem přebíral tým z pátého místa a skončili jsme čtvrtí. Byl tam tlak, abychom se dostali do evropských pohárů, což se podařilo. Tentokrát je situace odlišná, protože jsme dole v tabulce. A jediným úkolem je zachránit pro Liberec ligu,“ zdůraznil trenér.

Šilhavý si přeje plný stadión

V Jablonci se chystá fotbalový svátek. Proto také vedení klubu uspořádalo setkání trenéra s hráči speciálně před zápasem se Spartou. A to už s několikadenním předstihem před sobotním výkopem, aby Jablonečtí měli klid na nerušenou přípravu.

„Utkání se Spartou je pro Jablonec vždycky specifické a zvlášť nyní, když jsme třetí v tabulce a Sparta je těsně před námi,“ pravil zkušený trenér Jaroslav Šilhavý, jenž má ale podobné poznatky ze soubojů s letenským týmem už ze svého působení v Liberci. „Přáli bychom si, aby na jabloneckou Střelnici přišlo co nejvíce diváků, snad by mohl být stadión plný,“ přemítal Šilhavý.

Sparta bude postrádat tři obránce - Kadeřábka, J.Brabce a Costu. „Tým, který bojuje o titul, se zpravidla opírá o širší kádr, takže je předpoklad, že soupeř udělá maximum, aby si se složením obrany poradil. Ale zmíněná jména jsou osobnostmi na ligových trávnících, jejich absence určitě může být pro Spartu oslabením. Na to se ovšem nedá spoléhat,“ poznamenal jablonecký trenér.

Na podzim Jablonec prohrál na Spartě 0:2. Oba góly zaznamenal exjablonecký kanonýr David Lafata. I z tohoto pohledu bude jeho návrat na půdu bývalého klubu pikantní. Atraktivitu má ale duel i pro kapitána Jablonce Tomáše Hübschmanna, který několik let strávil ve sparťanském dresu. Ze zahraničí se však nevrátil do Sparty, ale v létě 2014 zamířil ze Šachtaru Doněck do Jablonce.

ČTĚTE:  Další trenérská změna v Liberci. David Vavruška nahradí duo Kotrba-Csaplár

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře