V naší formaci těžíme ze sehranosti, kvituje Petr Jelínek bilanci Bílých Tygrů

Petr Jelínek. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Petr Jelínek. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Velkou zásluhu na tom, že se libereckým hokejistům daří v probíhajícím ročníku extraligy, má i zkušený útočník Petr Jelínek. Patřil k tahounům Bílých Tygrů také v zápase s Vítkovicemi. I díky vítězství 4:1 si podještědský celek upevnil postavení v popředí tabulky a připsal si šestý úspěch z posledních sedmi odehraných kol.

Reklama

Co rozhodlo o poměrně hladké výhře Liberce proti severomoravskému soupeři?

Zápas nám vyšel od první minuty.  Puky se k nám odrážely a dali jsme rychle vedoucí gól. Pak jsme byli lepší po celé utkání.

Pomohlo vám hodně, že jste se obešli prakticky bez vyloučení?

Vždycky je dobré, když hrajete doma a nevysedáváte na trestné lavici. Neměli jsme důvod k faulům, protože jsme dobře bruslili, nepouštěli jsme soupeře k ničemu. Hosté byli za námi pořád o krok pozadu.

Jste spokojen se svým startem do sezóny?

Jsem rád, že vyhráváme a daří se nám nejen podle herního projevu, ale i v tabulce. Sedli jsme si v útočné formaci s Jakubem Valským a Lukášem Krenželokem. Naše souhra funguje a snad to vydrží.

Jak byste vaši trojici charakterizoval?

Nehledal bych v tom něco speciálního. Ale všichni tři se snažíme o poctivý hokej. Hrajeme dopředu i dozadu. Jsme v jednom útoku už od konce loňské sezóny a víme, co od sebe můžeme očekávat. A pak je to jednodušší.

Sledujete vývoj na špici tabulky?

Pohybujeme se nahoře a budeme rádi, když v tom budeme pokračovat. Ale přiznám se, že hned po našich zápasech nekoukáme na to, jak dopadla ostatní utkání. Samozřejmě nějaký přehled si udržujeme, ale neupínáme se k tomu. Soutěž je dlouhá.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře