Uzdravený Obročník si pochvaluje další pohárovou účast Slovanu Liberec

Michal Obručník. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Michal Obručník. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Po roční přestávce, zaviněné dlouhodobým zraněním, se vrátil na fotbalové trávníky slovenský záložník Michal Obročník. A to zrovna v době, kdy si Slovan Liberec výborným jarním tažením vybojoval opětovnou účast v evropských pohárech.

Reklama

Jak jste na tom po zdravotní stránce?

Těším se z toho, že už jsem v pořádku. Už jezdím s mužstvem i na zápasy a nastoupil jsem i do ligového utkání. Bylo to v polovině dubna 2016 na posledních pět minut doma proti Jihlavě. Mám zatím jediný ligový start na jaře a tudíž i v této sezóně.

Kde čerpáte větší zápasovou praxi?

Chodím hrát za juniorku, abych se po zranění trošku oťukal a zvykl si na osobní souboje.

Ligové utkání s Brnem jste strávil na lavičce náhradníků.

Ano, do hry jsem se nedostal. Na hřiště šel mladý útočník Pulkrab a hned dal gól. Hlavní je, že jsme vyhráli 4:2. Možná příště nastoupím a taky se zapojím do mužstva přímo na hřišti.

Během vašeho působení v Liberci hraje Slovan každoročně evropské poháry. V čem je přednost klubu?

Zažil jsem pohárovou Evropu od začátku, co jsem tady. Mám na to štěstí. Bylo by dobré, kdybych byl ve Slovanu Liberec do konce kariéry a stále okusil poháry. Vážně ale musím říci, že je velkým úspěchem klubu, že se dokáže pravidelně dostat do pohárové Evropy.

Čím byla právě vrcholící sezóna specifická?

Už předtím i za poslední rok odešla řada výborných hráčů, ale vždycky se kádr podařilo udržet na kvalitní úrovni a vyladit do formy, aby se uhrálo umístění v lize nebo domácím poháru, potřebné pro zajištění účasti v Evropě.

Reklama

Hodnocení

4.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře