Uděláme maximum, abychom obstáli, říká liberecký trenér Michal Nekola o extralize

Hala liberecké Dukly. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Hala liberecké Dukly. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - V roli obhájce mistrovského titulu vstoupí volejbalisté Dukly Liberec do nadcházejícího ročníku extraligy. „Konkurence bude velká, ale v přípravě se snažíme udělat maximum, abychom znovu obstáli,“ přijímá liberecký trenér Michal Nekola pozici favorita.

Reklama

V loňské sezóně Dukla dominovala jako celek, navíc se v jejím dresu vyprofilovali i hráči pro reprezentaci. Momentálně je v národním týmu Jakub Janouch. Kdo by ho mohl v blízké době následovat, co se týče výrazného vzestupu výkonnosti?

Věřím, že v kádru jsou kluci, kteří prokazují předpoklady k hernímu růstu. Třeba Libor Leikep je stejně starý, nebo v případě sportovců mladý, jako Janouch. Tedy v šestadvaceti letech má budoucnost dál před sebou. Myslím, že už letos si zasloužil pozvánku do širšího výběru reprezentace. Zatím se tak nestalo. O to větší motivaci bude mít v nové sezóně, aby se tam dostal. Vysoké herní parametry naznačuje i Honza Galabov. Už v devatenácti letech nám pomohl k titulu a čekám, že ještě půjde nahoru.

Jakou máte představu o nynějším extraligovém ročníku? Sledujete dění v klubech soupeřů?

Co jsem slyšel z kuloárů, tak týmy vesměs posilují. Soutěž bude určitě kvalitnější, než loni. Pro nás je to námět, abychom se udrželi ve špičce.

Z dvanácti účastníků je devět z českých krajů a jen tři z Moravy. Takže z pohledu cestování to nebudete mít příliš daleko.

Vzdálenosti mezi většinou měst, kde se hraje extraliga, nejsou velké, ale ve volejbale se dělení zápasů na případná derby už příliš nenosí. Dřív to bylo s Ústím nad Labem. Spíš se zaměříme na vlastní výkony s cílem porazit každého soupeře. A je jasné, že České Budějovice, Karlovarsko, ČZU Praha, Ústí nad Labem, Odolena Voda, Příbram, Benátky nad Jizerou, Kladno, se budou chtít na nás vytáhnout. Platí to i o moravských týmech. Kvitujeme, že nás kromě startů v Ostravě, Zlíně a Brně nečekají dlouhé cesty za soupeři. Loni tam byl ještě Havířov, ale vyměnil si licenci s Kladnem, které bude v extralize nováčkem.

Je pro vás Kladno velkou neznámou?

Určitě nebudou mít v plánu, že jim stačí pozice outsidera. Když projevili zájem působit v extralize, tak sestavují solidní kádr. Na českém trhu moc hráčů není, zřejmě Kladno asi zařadí na soupisku hodně cizinců. I s nimi chtějí být oživením ligy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře