Trpišovský zůstane koučem Liberce. Oslaví s týmem postup v Evropské lize?

Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Stejně jako vloni, i nyní mají fotbalisté Slovanu Liberec před posledním zápase v základní skupině Evropské ligy šanci na postup do jarní fáze soutěže. I když nemají postup ve vlastních rukách, je jasné, že po utkání nezůstanou bez trenéra. Kouč Jindřich Trpišovský totiž prozradil, že pod Ještědem zůstane i na jaře.

Reklama

Trenér Trpišovský zůstane, tak ještě ten postup v Evropské lize. Takové přání by mohli mít fanoušci Slovanu Liberec před čtvrtečním duelem na hřišti řeckého PAOK Soluň.

Liberec má v základní skupině na kontě čtyři body a je poslední. Přesto stále může pomýšlet na postup. Aby byla tato podmínka splněna, potřebuje vyhrát v Řecku nad PAOK Soluň a současně Fiorentina musí porazit Karabach na jeho trávníku. K postupu Liberec dotlačí složitá kombinace výsledků, ale ne neřešitelná.

"Kdybychom v Řecku uspěli a vyhráli - a dokonce bychom si zajistili postup - jistě bychom napravili dojem z podzimní části v české lize, ve které se nám nedařilo. Chceme vyhrát a pak samozřejmě záleží na výsledku z Karabachu. Ale soustředíme se na sebe. Kdybychom vyhráli a přesto nepostoupili nebyl bych tak zklamaný, jako kdybychom Soluni nevzali body," spekuluje liberecký šikovný záložník Egon Vůch.

Vůchovi se v Evropské lize daří, byl velmi platný při zápase doma proti Karabachu. V letním předkole pak například srazil gólem nůžkami Admiru Wacker. Nebylo by marné, kdyby měl svůj den i v Soluni.

Ať už Liberec v Evropské lize postoupí nebo ne, je jasné, že trenér Jindřich Trpišovský na severu Čech zůstane. Ukončil totiž jednání s pražskou Spartou. "Cítím zodpovědnost za úspěchy i neúspěchy. Budu chtít na jaře odčniti špatný podzim a budu chtít dostat Slovan do vyšších pater tabulky v lize," nastínil trenér.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře