Tři liberecké týmy se na podzim prezentují i v Evropě

Hokejisté Liberce v akci. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec
Hokejisté Liberce v akci. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec - Unikátní sportovní podzim 2015 probíhá v Liberci. Nejen, že místní extraligové a prvoligové týmy úspěšně bojují ve svých domácích soutěžích, ale příznivcům z Podještědí a prakticky ze širokého okolí i z celé republiky se naskýtá možnost vidět fotbalisty Slovanu, hokejisty Bílých Tygrů a volejbalisty Dukly i v prestižních kláních na evropské scéně.

Reklama

Souběžně se totiž na libereckých sportovištích budou i v nejbližší době odehrávat zápasy v Evropské lize ve fotbale, Lize mistrů v hokeji a rovněž v Lize mistrů ve volejbale!

Fotbalový svátek zažil Liberec už při utkáních s Hajdukem Split i portugalskou Bragou. Potom Slovan senzačně vyhrál v Marseille. A nyní přijde na řadu souboj s nizozemským Groningenem a vrcholem podzimní sezóny bude odveta s francouzským Olympique Marseille v prosincovém termínu.

Zápasy Slovanu Liberec

Třetí kolo základní skupiny 22. října s Groningenem, čtvrté kolo 5. listopadu v Groningenu, páté kolo 26. listopadu v Portugalsku na půdě SC Braga a závěr 10. prosince s Marseille.

Hokejisté s Davosem

Hokejisté libereckých Bílých Tygrů jsou překvapením v Lize mistrů. Třebaže v této soutěži startují z pozice dvanáctého celku minulého ročníku české extraligy, vedou si nadmíru úspěšně. Tápání z loňska je zapomenuto, Liberec patří k nejlepším týmům nynější extraligové soutěže a v Lize mistrů obstáli Bílí Tygři v základní skupině a přešli v I. kole play off přes švédský Linköping.

„Dokázali jsme se prosadit progresivním stylem a myslím, že naše účinkování je reklamou na český hokej v Evropě. Jsme rádi, že si stejně počínají i Litvínov se Spartou,“ konstatoval liberecký trenér Filip Pešán.

V osmifinále Ligy mistrů narazí Bílí Tygři na švýcarský Davos. První zápas se hraje 3. listopadu v Liberci, odveta o týden později ve Švýcarsku. Úspěšnější tým z této dvojice postoupí do čtvrtfinále.

Volejbalisté přivítají hvězdné soupeře

Liberečtí volejbalisté sice působí v evropských soutěžích pravidelně každou sezónu, současnost je ale výjimečná. Zatímco dosud vystupovali v Challenge Cupu, či Poháru CEV, vstoupí v listopadu do Ligy mistrů. A los jim přidělil ve skupině hvězdné soupeře.

„Už samotná jména celků, které potkáme, vzbuzují respekt. Ale to platí o všech účastnících Ligu mistrů, takže to musíme brát jako realitu. Fanoušci se rozhodně mají na co těšit,“ vystihl liberecký trenér Michal Nekola atraktivnost soutěže.

Zápasy Ligy mistrů 2015-2016 ve volejbale:

5. listopadu VK Dukla Liberec - Belchatow (Polsko)

17. listopadu Roeselare (Belgie) - VK Dukla Liberec

3. prosince VK Dukla Liberec - Civitanova (Itálie)

16. prosince Civitanova (Itálie) - VK Dukla Liberec

21. ledna VK Dukla Liberec - Roeselare (Belgie)

26. ledna Belchatow (Polsko) - VK Dukla Liberec

Reklama

Hodnocení

4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře