Trenér i po jasné výhře vytknul hráčům další neproměněné šance

Z derby Jablonec - Liberec. Foto: archiv FK Jablonec/www.fkjablonec.cz
Z derby Jablonec - Liberec. Foto: archiv FK Jablonec/www.fkjablonec.cz

JABLONEC - Taková pohoda navzdory sychravému počasí na jabloneckém fotbalovém stadiónu na podzim ještě nepanovala. Domácí celek totiž v tradičním derby porazil nečekaně vysoko Slovan Liberec 3:0. A pro Jablonec to bylo po dlouhé době vítězství na domácím trávníku, konkrétně na něj hráči i fanoušci čekali pět kol. Takže pro ně jde o to radostnější výsledek.

Reklama

Na jedné věci se všichni aktéři shodli. „Stěžejním momentem byl fakt, že náš brankář Vlastimil Hrubý chytil za stavu 0:0 penaltu. V té době jsme sice už mohli vést, ale nedali jsme dvě šance,“ konstatoval jablonecký trenér Zdeněk Klucký. O přestávce měl šťastnou ruku při střídání.

„Jsem rád, že se nám tenhle tah povedl. Místo Mehanoviče jsem poslal na hřiště Mihálika, který po minutě na hřišti zvýšil na 2:0. Pojišťovací gól nás uklidnil. Hráči plnili, co jsme si řekli. I dál jsme podnikali po pravé straně rychlé protiútoky, vedené přes Stanislava Tecla. A po vyloučení libereckého Coufala jsme už za stavu 3:0 dohráli zápas v klidu,“ rekapituloval Klucký. I když mohl být s jednoznačným výsledkem nadmíru spokojen, přece našel i menší herní nedostatky.

„Pokud bych měl hráčům něco vytknout, pak velké množství neproměněných šancí. Vypracovali jsme si jich opravdu hodně na to, že proti nám stál zrovna Liberec,“ mínil jablonecký trenér.

Brankář Vlastimil Hrubý se blýskl chycenou penaltou v podání Daniela Bartla. „Snad jsem klukům nějakým způsobem pomohl. Vyšel mi záměr, se kterým jsem se rozhodl pokutovému kopu čelit. Celkově musím ocenit týmový výkon. Vím, že derby je pro zdejší region důležitou událostí. A že jsme ho zvládli, od toho se můžeme odrazit,“ pravil Hrubý.

Na liberecké straně převládly rozpaky. Nejen nad nelichotivou porážkou v derby, ale i nad tím, jak se mužstvo prezentovalo. Nebyl to soustředěný a bezchybný výkon, naopak převažovala herní nejistota.

„Hned v úvodu odstoupil znovu zraněný Milan Baroš, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Proto bych vůbec nezmiňoval ani absence dalších hráčů. Na sestavě a jménech nezáleží, jde o tým a tentokrát to nefungovalo,“ prohlásil záložník Radim Breite.

Také liberecký kapitán Lukáš Pokorný nesl debakl těžce. „Jablonec dal do toho víc. Udělali jsme individuální chyby a ve dvou případech to beru i na sebe. Zápas jsme ale nezvládli jako celek,“ pokrčil rameny stoper.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře