Trenér Frťala: Hráči dostanou prostor dokázat, že do týmu patří

Zdenko Frťala. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Zdenko Frťala. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Jablonec n/N. - Dát prostor hráčům během zimní přípravy, aby ukázali co v nich je. A udělat společně s týmem maximum pro úspěšné jaro. To jsou jen některé atributy a základní předsevzetí, s nimiž vstoupil nový trenér jabloneckých fotbalistů Zdenko Frťala do svého premiérového angažmá v roli hlavního kouče v nejvyšší české soutěži.

Reklama

„Mám za sebou pár tréninků. A první den jsme se zatím nebavili o herní koncepci ani o systému, jaký bychom mohli praktikovat. Na to bude dostatek času. Nejsem ten typ, který by se zaměřil jen na jeden styl. V Jablonci jsou inteligentní hráči a věřím, že pochopí moje myšlenky, jaké jim řeknu,“ předložil Frťala svůj pohled na fotbalovou problematiku.

Do klubu přišel v situaci, kdy FK Jablonec tráví zimní přestávku až na 8. místě tabulky Synot ligy. A relativně daleko má k příčkám, zajišťujícím boj o postup do pohárové Evropy. „V tříbodovém systému je ale možné všechno. Neskládáme zbraně. Před námi je čtrnáct ligových zápasů a tudíž možnost získat hodně bodů. Ale nebudu hledět příliš dopředu, soustředíme se nejprve na první jarní kolo,“ přemýšlel trenér.

FK Jablonec je ovšem ve hře i v Poháru MOL, což je domácí pohárová soutěž. A právě v ní slavili jablonečtí fotbalisté v minulosti cenné úspěchy. „I přes Český pohár vede cesta do Evropy a je nejspíš reálnější, než z ligy,“ uvědomil si Frťala další motivační prvek.

Fanoušci jsou pokaždé zvědavi na hráčský kádr. „Že by měl někdo kabinu opustit? Tak to není nastaveno. Kluci dostanou prostor a možnost dokázat, že do týmu patří. Hodně se mluví o tom, že mužstva potřebují lídry, ale každý hráč má svoji pozici,“ uvažoval trenér.

Zimní příprava je specifická. „Co se týká výkonů na hřištích, často jej ovlivňují i terény apod. Ale znovu připomínám: chci věřit tomu, že všichni hráči, kteří tady jsou, prokáží kvality na svoje místo v jabloneckém kádru,“ dodal Frťala.

Od 11. ledna do 16. ledna 2016 absolvují jablonečtí fotbalisté soustředění v Nymburce. Na přelomu ledna a února je čeká herní soustředění v portugalském Algarve, kde se střetnou s AGF Aaarhus, Kalmarem FF a dalším soupeřem, který bude upřesněn podle vývoje na tamním turnaji Atlantic Cup 2016.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře