TomᚠPortyk obhájil na mistrovství České republiky v letní severské kombinaci loňský titul

Stupně vítězů. Foto: severska-kombinace.cz
Stupně vítězů. Foto: severska-kombinace.cz

LIBEREC - TomᚠPortyk se po roce stal v Liberci opět mistrem České republiky v letní severské kombinaci. Na skokanském můstku HS134 s umělou hmotou předvedl nejdelší skok a na běžeckou tra 10 kilometrů tak vyrazil s náskokem téměř 40 vteřin před druhým Ondřejem Pažoutem.

Reklama

Úvodní skokanská část individuálního závodu Gundersen HS134/10 km se uskutečnila dopoledne v areálu na Ještědu. Sdruženáři měli na umělé hmotě na velkém můstku velmi příznivé podmínky. Nejlépe skočil TomᚠPortyk (134 m). Druhý za ním doplachtil Ondřej Pažout se 129 m, což pro běh znamenalo ztrátu 38 vteřin. Třetí příčku obsadil Miroslav Dvořák se 125 m, který tak do běžecké tratě nastoupil s téměř minutovou ztrátou (+56 s).

„Skokanská část dopadla podle očekávání. TomᚠPortyk teď ve skoku podává stabilní výsledky a také Ondra Pažout skočil velice dobře. I třetí v pořadí Mirek Dvořák předvedl solidní skok,“ komentoval dopolední část závodu trenér reprezentace Vladimír Šmíd.

Tra 10 kilometrů absolvovali závodníci v areálu ve Vesci na vylosovaných kolečkových lyžích – náročný asfaltový okruh o délce 2 km obkroužili pětkrát. V závodu se představili i čtyři závodníci z Polska.

TomᚠPortyk si udržoval vedoucí pozici po celou dobu závodu. „Jsem rád, že jsem šampionát zahájil vydařeným skokem, i když ten zkušební nebyl úplně tak, jak bych si představoval. Proto jsem rád, že mi vyšel právě ten závodní skok. V běžecké části jsem měl náskok, a to se pak běží lépe, když vím, že kluci jsou za mnou s odstupem čtyřiceti a více vteřin,“ svěřil se spokojený obhájce titulu TomᚠPortyk.

Souboj však proběhl o druhou příčku. V úvodu třetího kola dojel Miroslav Dvořák Ondřeje Pažouta, nasazené tempo si stále udržoval a pomalu se od Pažouta vzdaloval. Do cíle dojel se ztrátou 34,1 vteřin za vítězným Portykem. Pažout si třetí příčku již podržel a do cíle dorazil s minutovou ztrátou na vítěze.

„Jsem spokojený, po velkých zdravotních výpadcích se postupně dostávám do tréninkového procesu. V běhu jsem se snažil držet si stejné tempo, abych to nenapálil, a hlídal jsem se. Třetí kolo jsme odjeli s Ondrou spolu, ale nesnažil jsem se jít do nějakého trháku, jen jsem dál pokračovat ve stejném tempu,“ komentoval svůj výkon Miroslav Dvořák.

„Celkové výsledky po skoku dopadly podle očekávání,“ zhodnotil stručně výsledky svých svěřenců trenér Vladimír Šmíd.

Celkové výsledky mistrovství ČR v letní severské kombinaci: 1. Portyk 22:23,9 min., 2. Dvořák +34,1 s, 3. Pažout +1:10,9 min., 4. Daněk +2:39,6, 5. Vytrval +2:42,8, 6. Zeman (všichni Dukla Liberec) +3:04,0.

MČR juniorů: 1. Pažout, 2. Daněk, 3. Vytrval.

Autor: Vladimír Zemánek

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře