Těžké zápasy jsou přípravou na play off, uvažuje liberecký Jaroslav Vlach

Jaroslav Vlach. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jaroslav Vlach. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Hokejisté Liberce mohou jít do zbývajících sedmi kol základní části extraligy s jistotou, že mají jistou účast v play off. Oproti loňsku je to úplně jiná situace a obrovský obrat k lepšímu ve srovnání s dvanáctým místem v minulém ročníku. „Ale to hlavní přijde teprve v bojích první osmičky,“ uvědomuje si liberecký útočník Jaroslav Vlach.

Reklama

Bílí Tygři z Liberce suverénně vedou tabulku extraligy. Hodně se proto přetřásaly vaše zápasy v Hradci Králové a s Mladou Boleslaví.  V čem byly odlišné?

V Hradci jsme po dlouhé době prohráli. Řekli jsme si, že to hodíme za hlavu. A že do dalšího utkání půjdeme s novým elánem. Přesto jsme až do padesáté minuty byli proti Mladé Boleslavi zakřiknutí.

Vyprodaná aréna sledovala vypjatý souboj. Jak jste ho prožíval?

Za Boleslav hraje hodně kluků, kteří působili v Liberci. Navzájem se známe, je to derby a na ledě si nic nedarujeme. Takové zápasy rivalů mají svoje kouzlo.

Vyplynuly z vašeho vydřeného vítězství nějaké poznatky?

Dokázali jsme zvládnout zápas, v němž se nám dlouho nedařilo. A otočili jsme vývoj ve svůj prospěch.

Na co se zaměříte směrem k blížícímu se play off?

Vyzkoušeli jsme si těžký zápas a byla to výborná příprava na další část sezóny. Jiné to asi nebude ani ve zbytku základní části, kdy všem týmům jde o co nejlepší umístění pro přímý postup do play off, jeho předkolo nebo i vyhnutí se baráži o udržení.

Období ve druhé polovině února 2016 přináší libereckému týmu náročný, ale zároveň atraktivní zápasový program.

V úterý 16. února hrajeme v Třinci, potom v pátek 19. února doma s pražskou Spartou. To bude šlágr, kdy se potkáme s druhým týmem tabulky. A hned o dva dny později nastoupíme v Chomutově.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře