Sparta a Slavia? To jsou nesmysly, ulevil si liberecký Coufal

Stadion FC Slovan Liberec. Foto: MojeLiberecko.cz
Stadion FC Slovan Liberec. Foto: MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Trojnásobný český fotbalový mistr z Liberce vstupuje do ligové sezóny 2017-2018 se střídmějšími ambicemi. Chtěl by napravit deváté místo z poslední sezóny a přál by se přiblížit pohárovým příčkám, což vzhledem k současnému kádru zní bláhově, i když... Liberec už v minulosti dokázal mnohokrát překvapit a všem favoritům vypálit rybník.

Reklama

Liberečtí spíše přes letní pauzu počítali odchody z kádru a ty se ještě nepodařilo dostatečně zacelit. Proto o honbě za evropskými poháry pod Ještědem nemluví.

"Oproti jarnímu kádru nám chybí třináct hráčů, z toho odešlo pět hráčů základní sestavy. Stavíme zase nové mužstvo. Chceme minulé umístění vylepšit, to je jasné. Jsme jedním z klubů, které se nejméně posílily, ale rozhoduje se až na hřišti. Uvidíme, jak moc si to sedne u nás a jak u jiných týmů," nastínil trenér Slovanu Jindřich Trpišovský na předsezónní tiskové konferenci.

Liberec ladí sestavu spíše s mladým talentovaným kádrem. Potřebuje také zacelit místo v útoku po legendárním Milanu Barošovi. Ten se vrátil do Ostravy, pozici jedničky v ofenzivě by měl plnit mladý Matěj Pulkrab půjčený ze Sparty.

Slovan už mnohokrát ligové konkurenty zaskočil, třebaže nepatřil mezi favority. Obránce Vladimír Coufal ale k pražským klubům Sparty a Slavie, a především jejich zahraničnímu posilování respekt cítí.

"Nemůžeme si vyskakovat na týmy, jako je Slavia nebo Sparta s těmi jejich rozpočty. To, co tam předvádějí za nesmysly, to je úplně šílenost," zasnil se Coufal na tiskovce. Jeho vyjádření pak sbíralo rozpoluplné reakce.

Na sociálních sítích musel své prohlášení krotit. "Nesmysly nebyly myšlené z pohledu, že neví, co dělají, ale bylo to myšleno jako neskutečné cifry z pohledu Slovanu. Někdo může říct, že jsem to řekl podělaně, ale já se na to naopak moc těším a jsem hrozně zvědavý, jak to dopadne," vysvětlil šikovný zadák.

Tip redakce: 6. místo

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře