Snažím se o fyzický hokej a práci pro tým, říká Jakub Valský o skvělých výkonech

Jakub Valský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jakub Valský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Nemalý podíl na tom, že liberečtí hokejisté vedou po čtrnácti odehraných kolech tabulku extraligy, má i útočník Jakub Valský. Po nedávném zranění se vrátil do sestavy a je klíčovým mužem Bílých Tygrů. Znamenitým způsobem se prosadil v zápase s Kometou Brno, v němž vstřelil tři vteřiny před koncem řádné hrací doby vítězný gól na 3:2.

Reklama

V loňské sezóně jste tvořil v libereckém týmu sehranou dvojici s Tomášem Filippim. Váš bývalý spoluhráč ale odešel do ruské Kontinentální hokejové ligy. Jak jste to vnímal?

Tomáš Filippi odvedl kus práce. Společně jsme se dostali z Liberce i do české reprezentace. Spolupráce byla super. Ale nad tím, že odešel do Ruska, nemohu smutnit. Přece kvůli tomu nepřestanu hrát hokej. Mám nové spoluhráče v útočné formaci a jsem s nimi spokojený. Jsou jiní, než Filippi, ale snažíme se dokazovat, že to jde i bez něj.

Čím to, že si tak na ledě vyhovíte s Petrem Jelínkem a Lukášem Krenželokem?

Už jsme takhle nastupovali na konci minulé sezóny. Nechci to přechválit, ale někdy nám souhra vychází i takříkajíc naslepo.

V čem jsou vaše největší přednosti?

Snad vycházím z dobrého bruslení a agresivní hry. Tím, že nehraji přesilovky, tak mám asi víc síly na brejky proti obráncům a na další situace. Nejsem v mužstvu od střílení gólů, nýbrž je mým úkolem bránit a dbát na fyzický a poctivý hokej s nasazením. Přijal jsem roli, jakou jsem dostal.

Nacházíte se v ideální formě?

Cítím se dobře na to, že jsem dlouho nehrál pro zranění. Ale herní pohoda může být ještě lepší, stejně tak naše výkony.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře