Snažím se být platný důrazným hokejem a bojovností, říká liberecký útočník Jaroslav Vlach

Jaroslav Vlach. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jaroslav Vlach. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Hokejový útočník Jaroslav Vlach (ročník narození 1992) nefiguruje sice v popředí produktivity, co se týče statistik v extralize, ale momentálně patří k pevným článkům mužstva Bílých Tygrů z Liberce. Platný je svou urputností a bojovností, což prokazuje i v závěru základní části soutěže.

Reklama

Jak vidíte svoje současné postavení v extraligovém kádru a především v aktuální sestavě libereckých hokejistů?

Nevím přesně, kolik mám letos startů v extralize, ale jsem rád, že mě nový trenér Filip Pešán začal využívat při hře v oslabení. Snažím se co nejvíce prospět týmu. Moje hra je založená na poctivém hokeji, dohrávání osobních soubojů. Znám svou úlohu, která vyplývá z toho, co je potřeba udělat v různých fázích zápasu.

Jak vás těší prestižní úspěch v duelu se Spartou? Porazili jste ji 5:2 a sklidili jste aplaus liberecké arény.

Bylo to nesmírně těžké utkání. Ale zvládli jsme ho, prostě jsme výsledek ubojovali. Výhra o tři góly je velmi cenná.  Dal jsem branku, která mě překvapila. Nečekal jsem, že puk projde rovnou do sítě. Spíš jsem odhadoval, že se odrazí a dostanu se k dorážce.

V čem spočíval klíč k vítězství?

Věděli jsme, že Sparta má silný útok. A bylo nám jasné, že musíme hrát důrazně. A jít naplno za každým kotoučem, abychom nepustili soupeře k převaze. Povedlo se to.

Přesto se Liberec pohybuje v tabulce stále na příčce, která nestačí na předkolo play-off.

Je to frustrující. V poslední době pořád vyhráváme a v tabulce to není znát. Jak se blíží konec základní části, všechna mužstva hrají naplno a snaží se urvat co nejvíce bodů. Stále ale doufáme, že se probojujeme do elitní desítky. Jdeme krok po kroku a uděláme maximum.

Sledujete dál prvoligové Benátky nad Jizerou poté, co jste se během sezóny přesunul z jejich kádru jen do Liberce?

Za Benátky už nenastupuji, ale klukům moc fandím a držím jim palce. Přešli z předkola přes Litoměřice do čtvrtfinále play-off a jednou vyhráli dokonce i v Českých Budějovicích.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře