Slovan Liberec získal Bartla z Boleslavi, kam odchází Fleišman!

Jiří Fleišman. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jiří Fleišman. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Začátek měsíce září 2015 je ve fotbalovém klubu FC Slovan Liberec ve znamení hráčských změn. Velká obměna kádru, která probíhá intenzivně už od června, má pokračování. Novou tváří v kabině severočeského mužstva se stává univerzální hráč Daniel Bartl z FK Mladá Boleslav. Do středočeského klubu naopak odchází někdejší liberecký kapitán Jiří Fleišman.

Reklama

Daniel Bartl sledoval už v roli diváka v Liberci zápasy Slovanu v předkolech Evropské ligy. Hovořil i s libereckým sportovním manažerem Janem Nezmarem, na čemž nebylo nic výjimečného. Oba se znají už z Opavy, kde Nezmar startoval svoji hráčskou ligovou kariéru a trenérem opavského týmu byl například i Jiří Bartl, otec Daniela Bartla. Nyní se Nezmar potká ve společném působišti v Liberci i s Bartlem juniorem v pozicích manažer - hráč.

Předností Daniela Bartla je fakt, že může hrát na kraji obrany i středové řady. A právě pro svoji všestrannost by měl být posilou pro liberecký tým. Zajímavostí je, že Bartl v probíhající sezóně nastupoval za Mladou Boleslav nejen v první lize, ale i v předkole Evropské ligy. Mladá Boleslav byla vyřazena norským Strömgodsetem. Bartl nyní přestoupil do mužstva, které v Evropské lize uspělo, jelikož Slovan bude účastníkem základní skupiny EL a střetne se s Olympique Marseille, FC Braga a Groningenem.

U mezinárodního účinkování Slovanu Liberec už nebude Jiří Fleišman. Zkušený obránce, jenž v roce 2012 patřil k oporám Liberce při cestě k mistrovskému titulu v první lize a kromě ligových startů absolvoval i řadu zápasů v evropských pohárech, zamířil do Mladé Boleslavi. Nejspíš i proto, že ve Slovanu v posledních dvou měsících nenastupoval pravidelně. „V Liberci jsme měli od léta 2015 velmi široký kádr a sestava se točila i vzhledem k náročnému programu,“ uvedl Fleišman, jenž ve Slovanu zanechal velmi dobrou stopu.

„Jirka odvedl v klubu obrovský kus práce. Ale v probíhající sezóně už nebyl tolik nasazovaný do zápasů. Je to však kvalitní fotbalista a umožnili jsme mu přestup do jiného působiště,“ komentoval odchod Fleišmana liberecký manažer Jan Nezmar.

Po reprezentační přestávce pokračuje první liga o víkendu 11. -13. září 2015 a Slovan Liberec hraje v Uherském Hradišti proti FC Slovácko.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře