Slovan Liberec se pokusí zopakovat loňské úspěchy

Fotbalisté Liberce při tréninku. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Fotbalisté Liberce při tréninku. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Dlouhá příprava je u konce. Fotbalisté Slovanu Liberec vstoupili do nové sezóny, v níž se stejně jako v minulém ročníku soustředí nejen na domácí ligovou soutěž, ale i účinkování v pohárové Evropě.

Reklama

„Absolvovali jsme si soustředění, které bylo nadstandardní po všech stránkách. Splnili jsme to, co jsme potřebovali udělat,“ konstatoval trenér Jindřich Trpišovský. „Kádr je vyrovnanější. Máme z čeho vybírat. Na jednotlivých postech je k dispozici více hráčů. Vidím to na tréninku a přeji si, aby kluci odváděli výborné výkony a aby se na všechny dostalo i na hřišti,“ pravil kouč.

S kapitánskou páskou povede tým LukᚠPokorný, který trenérova slova potvrdil: „Příprava byla náročná a splnila účel. Těšili jsme se, až začne sezóna. Máme v paměti loňské úspěchy v Evropské lize i v domácí lize. Kádr se zase obměnil, ale záleží jen na nás, jak se budeme prezentovat jako mužstvo. Chce to, aby si sehrávání sestavy takříkajíc sedlo a mohli jsme se věnovat jen vlastní hře. Věřím, že tomu tak bude.“

Pokorný se ještě vrátil k minulé sezóně. „Loni jsme do ní vstoupili po obrovských změnách a dopadlo to nad očekávání dobře. Vážili jsme si toho, co jsme dosáhli. A nynější sezóna je proto velkou výzvou,“ přemítal kapitán.

Největší posilou je útočník Milan Baroš. „Uznáváme jej za to, jakými kluby v cizině prošel. Můžeme se učit z jeho přístupu. Přišel nám pomoci nejen fotbalově, ale i do kabiny,“ řekl Pokorný na adresu hvězdy českého fotbalu, která nově působí v Liberci.

Kapitán si uvědomuje důležitost nejbližších týdnů pro liberecký klub. „První měsíc či dva na začátku podzimu rozhodnou o charakteru sezóny. Jestli se prosadíme v úvodu Evropské ligy a jak nám vyjde první fáze domácí ligové soutěže. Soustředíme se jen na sebe,“ podotkl Pokorný.

V lize má Slovan Liberec velkou konkurenci. Jak vidí kapitán výhled do sezóny? „Samozřejmě čteme noviny a vnímáme, že pražská Slavia koupila spoustu drahých hráčů. My ale takovou koncepci nemáme,“ dodal Pokorný.

Po pohárové premiéře v rakouském Mödlingu, ligovém startu v Mladé Boleslavi se Slovan Liberec představí poprvé v domácím prostředí ve středu 3. srpna 2016 v odvetě předkola Evropské ligy s Mödlingem. Hned v neděli 7. srpna následuje ligový zápas s Jihlavou.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře