Skvělý večer. Liberec postupuje do Evropské ligy, Jablonec s Ajaxem nezklamal

Josef Šural. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Josef Šural. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec, Jablonec n/N. - Statečný výkon předvedli fotbalisté Liberce. Ti v horkém chorvatském Splitu zvítězil nad místním Hajdukem 1:0 a postupují do hlavní části Evropské ligy. Jablonec na Střelnici remizoval s Ajaxem 0:0 a nepostupuje, ale předvedl kvalitní hru.

Reklama

Klíčová 57. minuta zápasu Jablonce s Ajaxem rozhodla. Penaltu nedal Ján Greguš, ale trefil jen pravou tyč hostující branky. Avšak fanoušci na Střelnici po tomto nezdařeném kopu na jablonecké hráče nezanevřeli, naopak.

Emotivní zápas dostal grády poté, co Bazoer fauloval Greguše a dostal druhou žlutou kartu a musel ze hřiště ven. Jablonec se dostal do početní výhody. Ajax sice gól nedal, ale udržením nulové remízy díky vítězství na domácím hřišti v Amsterdamu postupuje do Evropské ligy, zatímco jablonecká pouť pohárovou Evropou končí.

"Byli jsme blízko našemu cíli. Musím kluky za výkon za oba dva zápasy s Ajaxem pochválit. Byl to dozadu téměř bezchybný výkon. Rozdíl byl v kvalitě v zakončení. Soupeř penaltu dal, my ne. V součtu jsme o jeden gól horší. Lidí nás po vyloučení tlačili, šance byly, bohužel je to pryč. Ostudu hráči neudělali ani proti tak silným soupeřům, jako byly Kodaň a Ajax. Věřím, že zkušenosti, které jsme nasbírali v těchto čtyřech zápasech, zúročíme. Teď se musíme soustředit na ligu a znova se vyšvihnout na pohárové příčky,“ konstatoval jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý.

„Je to sport, hrana mezi úspěchem a neúspěchem je strašně uzounká," dodal jablonecký kouč.

Naopak do Evropské ligy postupuje FC Slovan Liberec, který na horké půdě Hajduku Split zvítězil 1:0. Splitské fanoušky ve 22. minutě zpražil Josef Šural. "Odehráli jsme to už jako zkušený evropský tým a postup jsme si pohlídali," komentoval po utkání David Pavelka.

V pátek ve 13 hodin začne v Monaku losování základních skupin Evropské ligy, Výsledky z minulých sezón řadí Viktorii Plzeň do druhého, Spartu a Liberec do třetího ze čtyř košů.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře