Skvělé pocity, rozplýval se Filip Pyrochta z prvního gólu v extralize při svém debutu

Archivní snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Archivní snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

Liberec - Obránce hokejových Bílých Tygrů Filip Pyrochta při zranění několika spoluhráčů dostal šanci v sestavě a trenéru Filipu Pešánovi se odvděčil vyrovnávací brankou v duelu proti Škodě Plzeň. Liberec nakonec vyhrál 2:1.

Reklama

Dvacetiletý obránce Filip Pyrochta se před sezónou vrátil z kanadské juniorky a hned při svém debutu v seniorském týmu libereckých Bílých Tygrů se uvedl premiérovým gólem v české extralize. Při vítězství Liberce nad Plzní 2:1 byl tak jednou z klíčových postav úterní dohrávky 1. kola Tipsport extraligy.

Jak si ceníte své premiérové extraligové branky?

Jsem rád za první extraligový gól. Měl jsem na stadionu i rodiče, takže o to je to lepší zážitek. Při gólu jsem měl ale snadnou práci, Honza Stránský mi předložil puk prakticky do prázdné branky. Vstřelil jsem gól v domácím utkání, byl to velký zážitek.

Jaká je vaše pozice v hlavním týmu Bílých Tygrů?

Dostal jsem šanci při zranění několika hráčů. Uvidíme, jak to bude dál a samozřejmě bych se rád zabydlel v kádru Bílých Tygrů.

Brzy jste s Plzní prohrávali 0:1 a v úvodu duelu byli pod tlakem. Co bylo příčinou špatného začátku utkání?

Na začátku utkání jsme dostali rychlý gól, ještě jsme čelili trestnému střílení. Trenér si vzal time-out, naštěstí jsme ještě do konce první třetiny srovnali. A nakonec to otočili a vyhráli 2:1. Čím si vysvětlit špatný začátek zápasu? Těžko říct. Nezachytili jsme začátek, Plzeň na nás vlétla. Pak jsme zjednodušili hru a vrátili se od utkání herně i výsledkově.

V létě jste přišel do týmu pomistrovského kádru Liberce. Jak se v kádru úřadujícího mistra cítíte?

Jsem za šanci rád, v Liberci jsem vyrůstal a vážím si toho, že po mém návratu ze zámoří mě pan trenér Pešán vzal zpátky do týmu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře