Sil máme dostatek, říká liberecký obránce Šimek o náročném programu

Radim Šimek. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Hokejový obránce libereckých Bílých Tygrů Radim Šimek má společně s klubovými spoluhráči Birnerem a Řepíkem v první polovině listopadu 2015 nebývale náročný program. Extraliga, Liga mistrů, česká reprezentace, znovu Liga mistrů a opět pokračování nejvyšší domácí soutěže. Takový je scénář, o němž ale Šimek tvrdí, že se dá zvládnout.

Vraťte se ještě k extraligovému duelu s Plzní (1. listopadu), v němž jste prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.

Po předešlé výhře v Litvínově jsme sahali znovu po vítězství. Před třetí třetinou jsme si řekli, že chceme hrát svůj hokej. Vedli jsme 3:2, ale pak jsme dvakrát inkasovali. Stihli jsme vyrovnat a v nájezdech jsme neuspěli.

Z pohledu diváků to byl parádní hokej.

Pro fanoušky obou týmů šlo o dobrou podívanou. Ale pro trenéry, kteří dbají na defenzivu, to asi moc dobré nebylo. Padlo devět gólů, přitom jsme předpokládali mnohem nižší počet branek.

Liberečtí hokejisté vedou během nynější reprezentační přestávky tabulku extraligy. Co tomu říkáte?

Na tabulku se dívá dobře, i když po zápase s Plzní jsme byli smutní. Tak jako po každém utkání, v němž prohrajeme.

Rychle jste se přeorientovali na Ligu mistrů a osmifinálové zápasy se švýcarským Davosem.

Až do neděle jsme se soustředili na extraligu. Ale pro nadcházející souboje s Davosem máme jasné cíle. Když jsme se dostali takhle daleko, chceme zabojovat o další postup a uhrát co nejlepší výsledky.