S Libercem trénuje Vůch, vrací se Kolář. Odchod Šurala by nemusela být katastrofa

Záložník Egon Vůch ještě v dresu Teplic. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Záložník Egon Vůch ještě v dresu Teplic. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Již několik dní trénují v rámci zimní přípravy na jarní část SYNOT ligy fotbalisté Slovanu Liberec. Čtvrtý tým prvoligové tabulky by ve zbytku sezóny rád zaútočil na nejvyšší mety a eviduje ve svém kádru několik změn.

Reklama

Fanoušky jistě zaujala zpráva, že se Slovanem trénuje čtyřiadvacetiletý záložník Egon Vůch. Ten platil za velkého talenta českého fotbalu, ale po přestupu z Teplic do Plzně se na západě Čech nedokázal plně adaptovat a prosadit se do sestavy úřadujícího mistra ligy.

Vůch v Plzni na podzim jen paběrkoval a zdaleka neukázal své fotbalové schopnosti. Na krátkou dobu byl i z "A" týmu vyřazen. Mezitím kopal za Juniorku či farmu v Domažlicích v ČFL.

Od ledna trénuje se Slovanem Liberec. "Egon odcestoval za Severočechy na jejich probíhající kondiční soustředění, od Viktorie dostal svolení k zapojení do tréninku. O jeho případném působení v Liberci se bude jednat v následujících dnech," prozradil tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

Fotbalového bouřliváka dobře zná trenér Slovanu Jindřich Trpišovský, který vedl Vůcha v mládežnických týmech. "Znám jeho pověst, ale právě s ohledem na naší předešlou spolupráci věřím, že se dokáže přizpůsobit. Protože vždy se musí přizpůsobit hráč týmu, nikoli tým hráči," okomentoval situaci trenér Trpišovský.

Vůch také už na Liberecku jednou působil, když hrával v ČFL za SK Hlavice pod trenérem Jaroslavem Dočkalem.

Pozici patrně odcházejícího Josefa Šurala by tak mohl zaujmout právě Egon Vůch. Liberec má i další varianty v záložní řadě s Jefremovem či Sýkorou. Počítat ale nemůže s Kerbrem, který se z hostování vrátil zpět na Slovácko.

Do přípravy Liberce se zapojil i gólman Ondřej Kolář, který se vrací na trávníky po vleklém zranění. Kolář už byl jednu dobu jedničkou Slovanu v brance, ale o místo přišel. Slovan nyní disponuje tedy čtyřmi gólmany, kromě Koláře jsou připraveni do akce Hroššo s Hladkým a dosavadní jednička Koubek, kterému bylo prodlouženo hostování ze Sparty.

"Chci zvládnout pokud možno celou přípravu naplno, abych věděl, jak jsem na tom, a mohl se tak zapojit i do zápasů a všeho ostatního. Zraněný jsem byl rok, už jsem měl černé myšlenky," pravil navrátilec do sestavy Kolář.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře