Ruslan Mingazov: V Jablonci mi končí smlouva. Zatím nevím, kde budu hrát příští rok

Ruslan Mingazov. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Ruslan Mingazov. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

JABLONEC - Fotbalisté FK Jablonec v příští sezóně hrát evropské poháry nebudou. Ve finále MOL Cupu totiž podlehli Mladé Boleslavi 0:2 a skončili těsně pod vrcholem. Na stadionu v Teplicích, kde se finále odehrálo, byl velmi aktivní Ruslan Mingazov. Přes několik solidních příležitostí ale gól nevstřelil.

Reklama

Ve finále MOL Cupu jste prohráli s Mladou Boleslaví 0:2. Jak velké je to zklamání?

Jsme zklamaní. Prohráli jsme finále poháru po druhé v řadě. Stejně zklamaní jsme byli v loni a letos se to stalo znovu. Jsme znovu druzí, což není příjemné. Nikdy není příjemné prohrát finálový zápas a skončit těsně pod vrcholem.

Vítězstvím v MOL Cupu byste se posunuli do předkola Evropské ligy, nyní jste ale bez pohárů úplně...

Měli jsme velkou motivaci pohár vyhrát a dostat se do Evropské ligy. Dělali jsme, co jsme mohli. Ve druhé půli jsme ale dostali dva rychlé góly a byl konec.

Co se stalo ve druhém poločase, kde jste v rozmezí 70. a 74. minuty dostali dva góly?

Ztratili jsme míč a dostali první gól od Chramosty. Snažili jsme se vyrovnat, ale záhy jsme dostali druhou branku. Je to neštěstí.

Jaký budete mít nyní program?

Jsem členem reprezentačního týmu Turkmenistánu a nyní nás bude čekat turnaj ve Vietnamu. Ale jedná se o přátelské zápasy.

Jak hodnotíte českou fotbalovou ligu a zdejší prostředí?

V české lize se mi líbí. Jsou tu hezké stadiony a zdejší fotbal vypadá dobře. V létě mi ale vyprší kontrakt a uvidíme, kde bude hrát v příští sezóně. Mám nabídky z české ligy i ze zahraničí.

Jak se vám líbí v Jablonci?

Jablonec je velmi příjemné hezké malé město. A je blízko Prahy, kde jsem se byl také několikrát podívat.

Na jaře jste laboroval se zraněním. Co vám bylo?

Dlouho jsem byl zraněný s achilovkou a pak hned se stehením svalem. Jsem ale rád, že jsem pak vstřelil dva góly Plzni. To byl možná můj nejlepší zápas za Jablonec. Byla tam skvělá atmosféra na stadionu a vyhráli jsme.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře