Remíza z Jablonce je ztrátou, tvrdil liberecký stoper Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Lukáš Pokorný. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Fotbalový stoper Lukáš Pokorný se po krátkém pobytu na lavičce náhradníků na začátku sezóny v poslední době znovu vrátil do základní sestavy Slovanu Liberec. Byl na hřišti i při ligové remíze 1:1 v Jablonci. Mrzelo ho, že Liberečtí neudrželi těsný náskok a přišli o vítězství.

Reklama

Jak posuzujete dělbu bodů z Podještědského derby?

Vedli jsme, Jablonec vyrovnal. Byla to pro nás smůla, ale sportovně musím domácím pogratulovat k tomu, že dali v 90. minutě gól. Celkově je výsledek pro nás ztrátou. Loni na podzim jsme měli hodně remíz a ukázalo se, že je to pro dobré umístění málo. Musíme podobné zápasy dotlačit do vítězného konce, jinak nám budou body chybět.

V Jablonci vám scházeli někteří hráči včetně kapitána Davida Pavelky. Šetřili se snad na pohárovou Evropu?

To ne. Kluky postihla viróza a pár jich hrálo i se žaludečními problémy. Museli jsme se s tím vyrovnat. V kádru máme třiadvacet nebo pětadvacet hráčů a všichni chceme hrát.

Dokážete se rychle přeorientovat z domácí soutěže na zápasy s Hajdukem Split v Evropské lize?

Osobně se na evropský pohár těším. Před dvěma lety, když jsme hráli třeba v italském Udine, tak jsem byl už v libereckém kádru, ale ne na trávníku. Nastoupil jsem před čtrnácti dny v Izraeli, jenže Hajduk Split je víc z hlediska atraktivity, zájmu fanoušků. Věřím, že na soupeře vlítneme aktivním fotbalem a že je porazíme.

Je těžké koncentrovat se souběžně na Evropskou ligu a českou ligu?

Na rozdíly nebudeme hledět. V domácí lize chceme hrát nahoře a nic jiného nebereme. Prostě věříme, že jsme schopní skončit co nejvýš a bojovat o umístění, které zaručí znovu evropské poháry. Kádr na to máme.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře